امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35371
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل، منابع دیپلماتیک می‌گویند اسرائیل به صورت مخفیانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل، منابع دیپلماتیک می‌گویند اسرائیل به صورت مخفیانه مجوز ساخت 900 واحد مسکونی جدید در شهرک‌های یهودی‌نشین قدس شرقی را صادر کرده است.
وزارت مسکن رژیم‌صهیونیستی هم صدور مجوز برای ساخت واحدهای جدید را تائید کرده، اما تعداد آن را اعلام نکرده است.
این در حالی است که مذاکرات سازش قرار است در هفته جاری رسما بین نمایندگان تشکیلات خودگردان و رژیم‌صهیونیستی آغاز شود. توقف شهرک‌سازی‌ها یکی از پیش‌شرط‌های تشکیلات خودگردان برای ورود به این مذاکرات بود.
«اوری آریل» وزیر مسکن رژیم‌صهیونیستی دو روز قبل هم مجوز ساخت حدود 1200 واحد مسکونی جدید در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و قدس شرقی را صادر کرد. وی دیروز هم گفته بود که اسرائیل به زودی هزاران واحد دیگر در کرانه باختری و قدس شرقی احداث می‌کند.
شهرک‌سازی در اراضی فراتر از محدوده موسوم به «حریم سبز» در عرف بین‌الملل نیز غیرقانونی است و این مناطق در مجامع عمومی با عنوان «اراضی اشغالی» شناخته می‌شوند. اتحادیه اروپا اخیرا در بخشنامه‌ای معامله با ساکنان و شرکت‌های اسرائیلی مستقر در این مناطق را ممنوع کرده است.
با این حال، یک منبع دیپلماتیک به تایمز اسرائیل گفته است که صدرو مجوز برای ساخت شهرک‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی همچنان ادامه می‌یابد.
انتهای پیام/ص

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها