امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35385
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 83
غلامرضا پیوندی مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

غلامرضا پیوندی مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره کتاب «حقوق کیفری اطفال» اظهار داشت: پیش‌تر کتابی درباره حقوق کودک نوشته بودم که در آن حقوق مدنی کودک مدنظر قرار گرفت و در این اثر مباحث کیفری اطفال براساس مسایل بین‌المللی و حقوق اسلام مدنظر قرار گرفته است.

مدرس دانشگاه مفید در ادامه افزود: کلیه مسایل حقوقی اطفال چون بزه‌کاری، سن کیفری، تأدیب، کانون اصلاح و تربیت، آیین دادرسی اطفال در این اثر مورد توجه است. حقوق ایران دارای نقص‌ها و خلأهایی در زمینه حقوق کودک است که تلاش کردم در این آثار بدان توجه کنم.

پیوندی درباره دیگر اثر در دست نگارش کتاب با عنوان «کیفرگذاری، مبانی، معیارها و چالش‌ها» گفت: این کتاب پایان‌نامه دکتری من بوده و الان آماده انتشار در قالب کتاب شده است.

مدرس مرکز تخصصی فقه و حقوق قضا، مخاطب اصلی این کتاب را دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی به شمار آورد و افزود: پیشتر کتاب کاملی در زمینه کیفرشناسی منتشر نشده و این شاید نخستین اثر درباره مبانی کیفرگذاری در حوزه قانون‌گذاری باشد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها