امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35386
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 63
کاوه مهدوی نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و گو با خبرنگار تئاتر فارس از جدیدترین اجرای گروهش خبرداد و اظهار داشت: نمایش «در انتظار گونی» بر اساس ...

کاوه مهدوی نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و گو با خبرنگار تئاتر فارس از جدیدترین اجرای گروهش خبرداد و اظهار داشت: نمایش «در انتظار گونی» بر اساس «انتظار گودو» ساموئل بکت است اما فلسفی و سنگین نیست، «در انتظار گونی» ظاهر گودو را دارد اما بیشتر به بحث نمایش‌های ایرانی می‌پردازد. برعکس نمایشنامه «در انتظار گودو» ساموئل بکت این اثر ما نمایشنامه‌ای سنگین محسوب نمی‌‌شود.

وی تصریح کرد: «در انتظار گونی» نمایشنامه‌ای است که فقط ظاهر گودو را دارد و بحثی که می‌کنید واگویه‌های نمایش‌های ایرانی است، یعنی در واقع اینکه چرا نمایش‌های ایرانی کم کم کنار رفت و نسل‌های بعدی کمتر از آنها بهره گرفتند یا به همان شکل قدیم خود باقی ماند.

نویسنده و کارگردان «در انتظار گونی» بیان داشت: در این اثر به جای ولادیمیر و استراگون، سیاه و پهلوان هستند که می‌خواهند دینی را به نمایش‌های ایرانی ادا کنند. در این اثر همچنین موسیقی نقش مهمی دارد که فرنام فرهنگ آهنگسازی آن را برعهده دارد.

مهدوی در خصوص خانه نمایش نیز گفت: سالن‌های ما دارای محدودیت هستند اما چون خانم معترف از ما خواست تا اثری را متناسب با خانه نمایش بیاوریم، اجرا خواهیم رفت. آنچه مهم است از گذشته دور در خانه نمایش بزرگانی همچون اسماعیل خلج برای برای اجرای آثار ایرانی از چنین جاهایی شروع کردند، امیدوارم خانه نمایش اصلی هر چه زودتر ساخته شود تا این گونه نمایش ها نیز به واسطه آن جان تازه‌ای بگیرد.

به گفته مهدوی این نمایش که بازیگرانی همچون علیرضا مهران، فرامرز قلیچ‌خانی، سعید رحیمی، معصومه شیخ‌زاده، جعفر کرمانی و عرفان پورمحمدی در آن حضور دارند از سه‌شنبه 29 مرداد ماه ساعت 18:30 در خانه نمایش اجرای خود را آغاز می‌کند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها