امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35389
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 117
«محمدمهدی بحرالعلم» استاد حفظ قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه نقش ...

«محمدمهدی بحرالعلم» استاد حفظ قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه نقش اصلی صدا و سیما تبلیغ و تعلیم است، گفت: مؤسسات مردمی و نهادهایی که در سطح جامعه فعالیت می‌کنند باید به بحث آموزش توجه بیشتری داشته باشند اما سازمان صدا و سیما با توچه به گستردگی مخاطب باید علاوه بر اهمیت به جنبه‌های پشتیبانی و تبلیغی طرح‌های قرآنی، آموزش را نیز مد نظر قرار دهد.
طرح قرآنی 1447 تا حدی توانسته انس با قرآن را در شبکه‌های تلویزیونی گسترش دهد

وی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ قرآنی در کشور ورود صدا و سیما به مباحث قرآنی ضروری است، ادامه داد: سازمان صدا و سیما برای تحقق جامعه قرآنی و رسیدن به منویات مقام معظم رهبری باید با تمام ظرفیت‌ها و استفاده از شبکه‌های دیداری و شنیداری وارد موضوعات قرآنی شود تا تأثیرگذاری بیشتری بر مخاطب خود داشته باشد.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه اگر قرار است ما 10 میلیون حافظ قرآن داشته باشیم باید تمامی افراد و نهادها در فرهنگ‌سازی قرآنی در جامعه همکاری کنند، افزود: طرح قرآنی 1447 تا حدی توانسته انس با قرآن را در شبکه‌های تلویزیونی گسترش دهد اما باید مسئولان صدا و سیما جدی‌تر و با رویکرد متفاوتی وارد این مبحث مهم شوند.
لزوم گنجاندن رویکرد عمیق قرآنی در سریال‌ها و برنامه‌های سیما

این حافظ کل قرآن کریم در خصوص اهمیت رویکرد قرآنی در صدا و سیما خاطر نشان کرد: ما انتظار نداریم که در شبکه‌هایی همچون پنج یا سه که برنامه‌هایی متفاوت دارند کلاس‌های حفظ قرآن برگزار و پخش شود بلکه این شبکه‌ها باید با رویکردی عمیق و با برنامه‌ریزی صحیح مباحث قرآنی را در سریال‌ها و برنامه‌های خود بگنجانند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید هدف اصلی از برگزاری طرح قرآنی 1447 را تشریح کنند، اظهار داشت: اگر قرار است طرح‌های قرآنی همچون طرح 1447 ما را در رسیدن به 10 میلیون حافظ قرآن کریم یاری کند و منجر به حفظ کل قرآن شود باید برنامه‌ریزی و ترتیب‌بندی درستی در تعیین جزءهای قرآنی صورت گیرد.
روند 1447 مناسب حفظ کل قرآن نیست

بحرالعلوم با بیان اینکه اگر هدف از طرح 1447 حفظ قرآن است من صلاح نمی‌دانم که روندی اینچنینی داشته باشد، ادامه داد: جزء‌های پایانی سوره‌های کوچکی دارند و در سطح عمومی حفظ آن‌ها به نظر آسا‌ن‌تر می‌رسد اما به نظر من انتخاب جزء 29 قرآن پس از برگزاری طرح 1446 که سال گذشته با مباحث جزء 30 قرآن برگزار شد، کار سنجیده‌ای نیست بنابراین باید هدف از برگزاری طرح‌های قرآنی به روشنی مشخص شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها