امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3541
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۹
تعداد بازدید: 145
حجت‌الاسلام «احمد شرفخانی» معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حجت‌الاسلام «احمد شرفخانی» معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تداخل آزمون سراسری طرح تربیت حافظان سازمان اوقاف و امورخیریه با آزمون ملی حفظ و مفاهیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: من چند روز قبل از این تداخل با خبر شدم و تا آن زمان از تداخل این دو آزمون با هم خبر نداشتم، همچنین به دلیل برنامه‌ریزی برای سال دوم دوره و برآورد عملکرد سال 1391 نمی‌توانیم زمان آزمون را تغییر دهیم زیرا با توجه به موضوع انتخابات و فصل امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها تعویق آزمون امکان پذیر نیست.

باید همه دستگاه‌ها برای تحقق خواست رهبری دست در دست هم دهند

وی در خصوص لزوم جدیت در امر حفظ قرآن کریم گفت: باید همه دستگاه‌ها دست در دست هم داده و به فرمان و خواست رهبرمان لبیک گویند، البته ما هم می‌توانیم به دنبال تبلیغات و اعلام آمار باشیم اما این کار‌ها سرعت فعالیت‌ را می‌گیرد، همچنین با توجه به نیاز جامعه در عرصه حفظ قرآن کریم هرچه کار کنیم کم است.

برای کار قرآنی به دنبال بودجه نیستیم

شرفخانی با اشاره به اینکه ما در کار حفظ چندان به دنبال بودجه نیستیم گفت: هدف اصلی ما کار برای قرآن کریم است و در این راه به دنبال پول نیستیم، زیرا در کار قرآنی خدا خود به بودجه‌های موجود برکت می‌دهد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه در خصوص بودجه دریافتی برای طرح ملی حفظ گفت: برای تحقق این طرح ما مبلغ 500 میلیون تومان دریافت کرده‌ایم که 450 میلیون آن‌ را مستقیماً به استان‌ها ارسال کردیم، البته این مبلغ از طرف معاونت قرآن و عترت ارشاد پرداخت نشده بلکه ما این پول را از شورای توسعه فرهنگ قرآنی دریافت کرده‌ایم و در عین حال، بخش اعظم هزینه‌های ما توسط سازمان اوقاف تأمین می‌شود.

به گزارش فارس این در حالی است که بیش از این در تاریخ 18 آذر ماه 1391 دبیر خانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در گزارشی از هجدهمین جلسه این شورا از اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم توسط دستگاه‌های مختلف با 82 درصد از مجموع اعتبارات بودجه نیم درصد قرآنی خبر داده بود.

برای راستی‌آزمایی طرح 30 هزار تماس گرفته‌ایم

شرفخانی در خصوص هدف‌گذاری این طرح گفت: برنامه‌ریزی ما برای طرح تربیت حافظان جذب سالانه 250 هزار نفر بود که سال 1391 موفق به نام‌نویسی 238 هزار نفر شدیم، همچنین ما برای افزایش کیفیت این طرح قرار‌گاهی راه‌اندازی کردیم که طی آن اخبار ستاد را لحظه به لحظه دنبال می‌کنیم و در سال 1391 برای راستی آزمایی طرح 30 هزار تماس با مربیان و قرآن آموزان در استان‌ها داشتیم.

تربیت مربی حفظ همچنان در دستور کار ما است

وی از تربیت یک هزار مربی در سال 1391 برای به کار‌گیری در این طرح خبر داد و گفت: در سال 1391 با راه‌اندازی مرکز تربیت مربی حفظ قرآن و بهره‌مندی از اساتیدی چون حجت‌الاسلام «محمد‌مهدی طباطبایی»، «محمد‌رضا حاج‌ابوالقاسم» و «شهریار پرهیزکار» اقدام به تربیت یک هزار مربی حفظ کردیم، همچنین این مرکز در سال جاری با حضور همین اساتید به کار خود ادامه می‌دهد.

معاون فرهنگی-اجتماعی سازمان اوقاف در خصوص طرح تربیت قاریان قرآن گفت: این طرح به صورت همزمان با طرح حفظ در امامزادگان و سایر مکان‌ها در رشته‌های ترتیل و تحقیق در‌ دست پیگیری است، همچنین با دو مؤسسه فعال در امر تلاوت قراردادی جهت همکاری منعقد شده که از سال جاری کار خود را آغاز می‌کنند. 

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها