امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35416
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا عبداللهی نماینده ماه‌نشان در مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا عبداللهی نماینده ماه‌نشان در مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی اطلاعات در صحن علنی مجلس اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکریم که در سال حماسه سیاسی بنابه فرمایش مقام معظم رهبری انتخاباتی باشکوه برگزار شد و حماسه سیاسی در این سال بزرگ بسیار باشکوه شکل گرفت و امیدواریم پایه‌های حماسه اقتصادی در این سال مهم گذاشته شود و با شکل‌گیری دولتی کارآمد و تدبیر و امید حماسه اقتصادی هم در سال 92 شکل بگیرد.

این نماینده مجلس افزود: کشور در شرایط خاصی به سر می‌برد هم مشکلات داخلی و هم تحریم‌های ظالمانه خارجی شرایط را بسیار سخت کرده است از این رو ضروری است در شرایط حاضر به فرمایش مقام معظم رهبری همه عمل کرده و در ایجاد وحدت، همدلی و همکاری با یکدیگر پایبند باشیم.

وی ادامه داد: همچنین بنابر فرمایش مقام معظم رهبری همه به دولت کمک کنیم؛ چالش‌های پیش روی دولت یازدهم عرصه بزرگ کارزاری است که مواجه به آن نیاز به آگاهی، دانش، تدبیر و توکل دارد و در این میان رئیس‌جمهور منتخب مردم و مورد تایید نظام به دلیل اعتماد مردم از یک سو و انتظارات و مطالبات به جای ملت به جای کاهش مشکلات مسئولیت مضاعفی را برعهده دارد.

عبداللهی تاکید کرد: به همین دلیل باید یاران و مردان همراه خود از میان کسانی برگزیند که ضمن برخورداری از اعتقاد راسخ به ایفای نقش خود به عنوان بنده خدا و خدمت‌گزار مردم در این عرصه از دانش و تخصص برای برعهده‌گرفتن این مسئولیت نیز بهره‌مند باشیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: خوشبختانه آقای روحانی را همه می‌شناسیم و در 7 دوره‌ای که بنده در مجلس بوده‌ام 5 دوره در خدمت وی بودیم و درباره آقای علوی نیز که امروز به عنوان وزیر اطلاعات معرفی شده چهار دوره در مجلس حضور داشت و 8 سال با آقای علوی همکار بوده و از نزدیک وی را می‌شناسم.

وی گفت: در دورانی که معرفی کابینه‌ها مطرح بوده خیلی اشتیاق و علاقه‌ای برای صحبت نداشتم اما در این دوره حیفم آمد ثبت‌نام نکنم هم برای کلیات برای موافقت ثبت‌نام کردم هم برای تعدادی از وزرا که خوشبختانه قرعه بنده به نام آقای علوی و طیب‌نیا بود.

عبداللهی تاکید کرد: خوشبختانه هم امنیت و هم اقتصاد و معیشت با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارد؛ آقای بیرانوند مطالبی را که اشاره کرد مطالب سخت و سنگینی نبود که بنده به آنها بپردازم و مخالفت جدی را در فرمایشات وی مشاهده نکردم و خود آقای علوی نیز به آن موارد اشاره می‌کند.

این نماینده مجلس در ادامه به معرفی مختصری از حجت‌الاسلام علوی پرداخت و اظهار داشت: آقای علوی هم از شخصیت‌های حوزوی است و هم تحصیلات دانشگاهی دارد و دارای دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی را از دانشگاه فردوسی دارد، نماینده ستاد مرکزی انقلاب اسلامی در جنوب فارس، نماینده دفتر امام در لامرد، نماینده دوره‌های اول، دوم، چهارم و پنجم شورای اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: مخبر سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی وظایف و اختیارات ریاست‌جمهوری را در کمیسیون خاص پیگیری کرده و عضو کمیسیون خاص تدوین قانون وزارت اطلاعات بوده و کاملا به این وزارتخانه اشراف دارد. نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی و همچنین آیین‌نامه داخلی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مراکش از دیگر سوابق وی به شمار می‌رود.

عبداللهی یادآور شد: بالاتر از همه این موارد آقای علوی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با حکم مقام معظم رهبری بوده است و نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان با رای بالای دو میلیون است و شناخت خوبی به مسائل داخلی و قومیت‌ها دارد  و حتی در کارنامه وی شناخت بسیار خوبی از کشورهای اطراف دارد و به بیش از 30 کشور مسافرت کرده است.

این نماینده مجلس گفت: در مطالبی که مورد ایراد نمایندگان قرار گرفت بنده تعجب می‌کنم که این نماینده ایراد داشت که علوی در برنامه حوزه امنیت داخلی چرا گفته است که به چارچوب‌های وظایف ذاتی و قانونی براساس اصول قانون اساسی باز می‌گردیم؛ این حرف بسیار درست و پسندیده‌ای است که وی در برنامه خود اعلام کرده است.

وی افزود: در رابطه با بحث رعایت حقوق شهروندی و قومیت‌ها، مذاهب در چارچوب قوانین موجود و پرهیز از اتخاذ رویکرد‌های امنیتی حرف بسیار سنجیده‌ای است و الان کشور نیاز به این فضا دارد؛ توجه داشته باشیم که سرمایه و سرمایه‌گذار به جایی می‌رود که احساس امنیت کند الان در شرایطی بود که اقتصاد ما با رکود تورمی مواجه است و رشد اقتصادی ما در حد صفر یا منفی است.  تورم بسیار بالا و در حد 32 درصد است و نرخ بیکاری دو رقمی است همه ما به ویژه وزارت اطلاعات باید بستر کار را برای سرمایه‌گذاری بتوانند فراهم کنیم.

عبداللهی گفت: تا سرمایه‌گذاری اتفاق نیفتد حتما رشد اقتصادی ما رو به رشد نخواهد بود و گرانی و تورم که امروز بیشترین فشار را وارد کرده روز به روز تشدید می‌شود و هدف تحریم‌های ظالمانه خارجی متوقف کردن تولید، خواباندن تولید است و افزایش بیکاری و گرانی است و اینها نیازمند این است که وزارت اطلاعات با حضور شخصیتی عارف، دانشمند و متعادل و متفکر مثل آقای علوی می‌تواند خیلی کمک کند.

این نماینده مجلس افزود: الان باید از بحث‌های امنیتی مقداری دور شویم و این ضرورتی است که آقای علوی به خوبی در برنامه‌های خود به آن اشاره کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها