امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35417
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت:‌ در خصوص رای اعتماد به وزیران معمولا نمایندگان به دو عرصه صلاحیت‌های عمومی و تخصصی ورود می‌کنند.

وی اضافه کرد: ورود به عرصه صلاحیت‌های عمومی در تریبون عمومی و مخصوصا در حال حاضر دارای آفاتی است که بعضا در رد و بدل شدن مطالب مباحثی بیان می‌شود که به آبروها خدشه وارد می‌شود.

نماینده مردم در خانه ملت، پیشنهاد کرد که در صورت امکان مانند بررسی اعتبار نمایندگان اینگونه مباحث در جلسات غیر علنی بیان شود.

بیرانوند در همین زمینه گفت: در خصوص بحث‌های تخصصی هم توصیه می‌شود ملت در جریان مذاکرات قرار گیرند؛ البته این نکته را هم بیان کنم که در زمان طرح بحث کلیات خوشحال می‌شدیم که آقای رئیس جمهور در جلسه حضور پیدا می‌کردند.

وی در ادامه سخنان خود به ماموریت‌های ذاتی وزارت اطلاعات اشاره کرد و مقابله با جریان‌های برانداز خارجی و ضد انقلاب داخلی، مبارزه با اشکال مختلف فساد، فساد سازمان‌یافته از جمله این وظایف برشمرد.

بیرانوند با بیان اینکه همه این وظایف بسیار تخصصی و عدم تسلط مدیر مجموعه به فضای تخصصی کار خسارت دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به ماموریت‌های ذاتی این وزارتخانه و سطح درگیری این وزارت اطلاعات با دشمنان می‌طلبد نیرویی در راس این تشکیلات قرار گیرد که شناخت کافی را از فضای کار امنیتی و شیوه کارها داشته باشد.

وی موضع فعالیتی وزارت اطلاعات را دارای اهمیت فراوان دانست و افزود: دلیل این اهمیت این است که جریان برخورد با دشمن از این وزارتخانه می‌گذرد، پس اگر بگوییم که اهمیت دارد که دارد در نتیجه لزوم تخصص رئیس حوزه نسبت به فعالیت‌های این بخش کمتر از حوزه‌های دیگر نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس وزارت اطلاعات را مسئول حفظ سلامت سایر بخش ها در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: البته اگر بگوییم این موضوع اهمیت ندارد پس برخی شنیده‌ها حاکی از چیست؛ شنیده‌هایی که حاکی از این است که در مجموعه ریاست جمهوری معاونت سیاسی و امنیتی در شرف تأسیس است که اگر اینگونه باشد باید مسائلی را ذکر کرد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی این اقدام اولا نقدکننده عدم امنیت کار وزارت اطلاعات است و ثانیا خبر عجیبی؛ شرح وظایف وزارت اطلاعات و حدود کار آن به تصویب مجلس رسیده است اما اگر قرار باشد معاونتی به نام سیاسی و امنیتی در حوزه ریاست جمهوری تاسیس شود این سؤال پیش می‌آید، کدام وظیفه بر زمین مانده وجود دارد که انجام آن در قانون مصوب مجلس نمی‌گنجد.

این نماینده مردم در مجلس همچنین گفت: ‌با وجود تشکیلات موازی و امنیتی جدید در ریاست جمهوری در مواردی که قرار است، رئیس جمهور تصمیمی را اتخاذ کند، کدام گزارش منشأ اثر است؛ البته وزارت اطلاعاتی که شرح وظایف آن مصوبه مجلس است، غیر از ریاست جمهور مدیر ثانویه‌ای نیز خواهد یافت که این خلاف است.

بیرانوند در ادامه بیان مخالفت خود با وزیر پیشنهادی اطلاعات با اشاره به ارائه دو برنامه از سوی سید محمود علوی، اظهار داشت: یکی از این برنامه‌ها با زیرنویس شخصی وی ارائه شده و دیگری برنامه‌هایی است که نمی‌دانم بگویم که برنامه‌های چیست؛ اگر برنامه‌های دوم ماموریت‌هایی باشد که قرار است وزیر پیشنهادی به دنبال اجرای آن باشد، بحث‌های جدی نسبت به آن وارد است.

وی بخش‌هایی از این برنامه را قرائت کرد و انتقادات خود درباره آنها را عنوان کرد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه چند دستگاه از جمله وزارت اطلاعات وزنه تعادلی برای نظام اجرایی کشور محسوب می‌شوند، تصریح کرد: آوردن بخشی از مسائل به این وزارتخانه یعنی پذیرش عدم بی‌طرفی وزارت اطلاعات در مواجهه با جریان‌های سیاسی، در حالی که این وزارتخانه سیستم ایمنی پیکر بزرگ این ملت و ساختارهای کشور است.

بیرانوند با اشاره مجدد به بخشی از برنامه‌های ارائه شده از سوی وزیر پیشنهادی موارد مندرج در برنامه را جفا به سربازان گمنام امام زمان (عج) توصیف کرد.

وی با اشاره به فتنه 88 یادآور شد: در آن فتنه عده‌ای با پذیرش لوازم انتخابات به آن ورود کردند و دانسته یا ندانسته باعث تکمیل نقشه شوم دشمن شدند، آنها نقشه شوم دشمنی را تکمیل کردند که هیچکدام از خطوط قرمز این ملت را به رسمیت نمی‌شناسند.

این نماینده مردم در مجلس افزود: عده‌ای خاص پس از حضور 40 میلیونی مردم، زیر بازی زده و از همه خصوص قرمز ملت عبور کردند، آنها تا قیامت به این ملت بدهکارند؛ البته آنها حتی با طرفداران خود که جزو وفاداران به نظام هستند با صداقت رفتار نکردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها