امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35431
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 59
غلامحسین حیدری که در زمان ورود محمدعلی نجفی به وزارت آموزش و پرورش، معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی بود و چندی بعد از حضور وی به عنوان مدیرکل آموزش ...

غلامحسین حیدری که در زمان ورود محمدعلی نجفی به وزارت آموزش و پرورش، معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی بود و چندی بعد از حضور وی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خراسان منصوب شد، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: بین گزارش ارائه شده آقای نجفی و واقعیات فاصله است که دور بودن وی از وزارت آموزش و پرورش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: آقای نجفی به گفته یکی از مدیرکل‌‌های خود استناد کرده است و بر اساس آن در مجلس، گزارش ارائه کرده است؛ این در حالیست که بهتر بود فردی در جایگاه آقای نجفی و با تحصیلات فوق لیسانس ریاضی با استناد آمار درست و نه حرف، گزارش خود را به مجلس ارائه می‌کرد.

حیدری افزود: در زمان ورود آقای نجفی به وزارت آموزش و پرورش یعنی در سال 68 که بنده معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی آموزش و پرورش بودم، 24 هزار و 357 دانشجو شامل 11 هزار و 705 دانشجوی دختر و 12 هزار و 652 دانشجوی پسر در مراکز تربیت معلم تحصیل می‌کردند.

وی اضافه کرد: در سال پایان فعالیت آقای نجفی، تعداد دانشجویان تربیت معلم 5181 نفر شامل 2585 دانشجوی دختر و 2596 دانشجوی پسر بود که کاهش، 19 هزار نفری آمار را نشان می‌دهد.

این مدیرکل سابق آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس استناد آقای نجفی باید تعداد دانشجویان افزایش می‌ِ‌یافت و این کاهش قابل توجیه نیست.

به گزارش فارس، محمدعلی نجفی پیشنهادی آموزش و پرورش امروز در مجلس گفت: «اینکه می‌گویند انحلال تربیت معلم‌ها جز برنامه‌های من بوده یک تهمت است، همین دیروز یکی از مدیر کل‌های زمان من از خوزستان تماس گرفت و گفت: قبل از حضور شما در وزارت آموزش و پرورش تنها 6 مرکز تربیت معلم وجود داشت که این تعداد در زمان خروج به 60 مرکز رسید.اعتقاد من به تربیت معلم‌ها در صفحه 61 گزارش عملکردم در دوره وزارت گذشته نیز موجود است که در آن به وضوح به حضور 57 هزار دانشجو در تربیت معلم‌ها و ضمن خدمت‌ها اشاره شده است و در همانجا بنده پیشنهاد دادم که تربیت معلم‌ها در قالب دانشگاه‌های فرهنگیان ساماندهی شود و جالب اینجاست که پیشنهاد 16 سال قبل از ما بعد از 14 سال در سال 90 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. حالا یک عده‌ پز دانشگاه فرهنگیان را می‌دهند و می‌گویند ما با تاسیس این دانشگاه‌ها مخالف بودیم».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار