امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35446
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، در پایان هفته‌ای که گذشت، اسپانیا کنترلی سختگیرانه و غیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، در پایان هفته‌ای که گذشت، اسپانیا کنترلی سختگیرانه و غیر معمولی را برخودروهایی که از اسپانیا عازم جبل طارق بودند اعمال کرد که باعث ایجاد صف طویل و معطلی بسیار رانندگان شد.

سه کشتی جنگی بریتانیایی روز دوشنبه به روال معمول بندر «پورت‌سموث» در جنوب این کشور را به سمت دریای مدیترانه ترک کردند، اما این بار گویا حرکت کشتی‌ها تصویری از صف‌بندی در منطقه جبل طارق بین اسپانیا و بریتانیا ایجاد کرده است.

یکی از رانندگان منتظر در صف می‌گوید: «ماموران به جستجوی گسترده در خودروها می پردازند. قبلا به این سختی نبود. به هرحال کار آنهاست.»

صاحب یک خودروی دیگر گفت: «این کار بسیار سخت‌گیرانه و برای کارگران غیر محترمانه است. روزانه 10 هزار نفر از ما با قرارداد کار از اینجا عبور می‌کنیم. پانزده هزار نفر هم به خانه هایشان و یا به بازار می‌روند. بنابراین روزانه 25 هزار نفر تحت فشار این شرایط قرار می گیرند.»

اسپانیا قصد دارد سختگیری‌های بیشتر در عبور و مرور قانونی و برای جلوگیری از پولشوئی و قاچاق اجرا کند. اگرچه نخست وزیران بریتانیا و اسپانیا هفته گذشته در این زمینه با هم گفت‌وگو کردند، اما این گفتگوها به نتیجه‌ای نرسید.

در حالی که بریتانیا در این باره به اتحادیه اروپا شکایت برده، اسپانیا قصد دارد به سازمان ملل مراجعه کند. جبل‌الطارق در قلمروی بریتانیاست اما در حوزه توافق شنگن نیست.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار