امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35451
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن پست، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از مدل جدید تلفن همراه هوشمند این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن پست، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از مدل جدید تلفن همراه هوشمند این کشور با نام «آریرانگ» تحت محیط اندروید رونمایی کرد.

کیم ضمن بازدید از کارخانه تولیدات تلفن همراه هوشمند ساخت کره شمالی از این مدل گوشی جدید ساخت داخل رونمایی کرد.

این درحالیست که ارائه خدمات تلفن همراه در این کشور همچنان غیرقانونی است و مشخص نیست که همه قطعات این گوشی واقعا در داخل کره شمالی ساخته و طراحی شده باشد.

«مارتین ویلیام» یک تحلیلگر مسائل کره شمالی میگوید؛ این گوشی احتمالا در چین ساخته می‌شود و سپس بی سروصدا از طریق مرزهای دو کشور وارد کره شمالی می‌شود و کارگران این کارخانه تظاهر به ساخت آن می‌کنند.

وی معتقد است که گوشی آریرانگ نیز در چین تولید می‌شود و با کشتی به کره شمالی منتقل می‌شود.

واشنگتن پست نوشت: هدف کره شمالی از تولید این گوشی بومی پاسخ به تقاضای داخلی و کاهش استفاده از گوشیهای خارجی برای مقابله با درز اطلاعات داخل این کشور به خارج در صورت استفاده از تکنولوژی ارتباطی خارجی است.

براساس این گزارش، میزان تقاضای تلفن همراه هوشمند در کره شمالی رو به افزایش است و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تلاش می‌کند با استفاده از گوشیهای بومی دسترسی راحت‌تری به کاربران داشته باشد و کنترل آنها راحت تر انجام شود. ضمن اینکه مصرف کنندگان داخلی گوشی‌های ارزانتری می‌توانند بخرند.
 

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها