امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35456
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 37
«سیدمحمد کرمانی» برگزیده طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

«سیدمحمد کرمانی» برگزیده طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اجرای طرح ارزیابی را سبب احقاق حق بسیاری از قاریان محروم دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های قاریان قرآن، طبقه‌بندی و ارزیابی بود که با اجرای این طرح، حقوق قاریانی که عنوان ندارند محقق می‌شود. همچنین اجرای این طرح به مرور سبب خواهد شد تا انحصار مسابقات اوقاف شکسته شود، زیرا بسیاری از قاریان جوان و خوشخوان هستند که به دلیل نداشتن عنوان بین‌المللی به محافل دعوت نمی‌شوند.

وی در خصوص نحوه اجرا و ورود به طرح گفت: قاریان قرآن در ابتدای امر با ارسال فیلمی از تلاوت خود در طرح شرکت می‌کنند. این روش، روش مطلوبی است زیرا تهیه فیلم سبب می‌شود قاری بتواند نهایت تلاوت خود را برای آغاز کار ارسال کند، همچنین قاریان قرآن می‌توانند با مشورت اساتید، اشکالات خود را مشخص و آن را اصلاح کنند.

منابع آزمون نظری از کتب دانشگاهی است

کرمانی در خصوص منابع آزمون نظری طرح ارزیابی گفت: منابع اعلام شده برای آزمون نظری برگرفته از کتب دانشگاهی است، این کار شبهه‌ای برای آزمون نظری برجای نمی‌گذارد، البته برخی از منابع، سنگین بود و یا شاید برخی دیگر از منابع آزمون کاربرد عملی در تلاوت نداشته باشد اما اگر قرار است طرح با قوت پیش رود باید همه این منابع در آن گنجانده شود.

گنجاندن موضوع حفظ در طرح ارزیابی سبب رشد تلاوت کشور خواهد شد

این قاری ممتاز قرآن کریم، قرار دادن موضوع حفظ در طرح ارزیابی را امری مفید در رشد تلاوت کشور دانست و گفت: موضوعاتی مانند تفسیر، حفظ و ترجمه قرآن موضوعات بسیار مفیدی هستند که در این طرح گنجانده شده است، زیرا اغلب قاریان به دنبال این موضوعات نمی‌روند و این امر سبب رشد تلاوت در کشور می‌شود، همچنین این طرح سبب شد خود من زمان زیادی را برای موضوعات حفظ، ترجمه و تفسیر بگذارم.

کرمانی اعطای مدرک معادل با مدارک دانشگاهی را سبب ایجاد انگیزه در افراد بیان کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعات طرح ارزیابی، اعطای مدرک معادل دانشگاهی به افراد است، زیرا این امر سبب می‌شود تا قاریان برتر و بین‌المللی انگیزه حضور در طرح ارزیابی را داشته باشند، البته این طرح، طرح نویی است و بسیاری از قاریان منتظر برگزاری دور اول طرح و آشنایی بهتر با آن بودند و از سال‌های آینده شاهد حضور بیشتر این افراد خواهیم بود.

توانمندی در اجرای تلاوت طولانی یکی از ضروریات قاریان است

این برگزیده طرح ارزیابی، تست تلاوت طولانی در طرح ارزیابی را یکی دیگر از نکات مثبت طرح اعلام کرد و گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که نیاز است در جامعه به آن پرداخته شود، اجرای تلاوت‌های طولانی است، زیرا اغلب قاریان تنها چند دقیقه تلاوت می‌کنند، اما یکی از آیتم‌های آزمون عملی طرح ارزیابی، تلاوت حدود سه صفحه از قرآن کریم بود، همچنین در آزمون عملی از قرآنی بدون علامات وقف و ابتدا استفاده شد و این امر سبب می‌شود قاری بتواند بدون استفاده از علامات، تلاوت صحیحی داشته باشد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها