امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35464
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 114
اسدالله شکرانه، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره مجموعه 17 جلدی «قصه‌های شفاهی مردم ایران»، بیان داشت: این ...

اسدالله شکرانه، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره مجموعه 17 جلدی «قصه‌های شفاهی مردم ایران»، بیان داشت: این مجموعه توسط یک روای بومی با گویش‌ و زبان محلی آن را روایت و برای گروه سنی کودک و نوجوان مناسب‌سازی شده است.

وی اضافه کرد: این داستان‌های بومی مجدداً توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همان گویش و لهجه محلی قصه‌گویی می‌شود.

شکرانه با بیان اینکه عنوان اصلی این مجموعه کتاب‌ها، «سیمرغ قصه‌های مردم ایران» نامگذاری شده است، ادامه داد: این پروژه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مدیریت بنده در حال اجرا و انجام است.

وی افزود: راوی اصلی مجموعه 17 جلدی «سیمرغ قصه‌های مردم ایران»، خود مردم بومی هستند که داستان‌های آنها توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باز روایت‌ می‌شوند.

بر اساس این گزارش، از این نویسنده در آینده نزدیک 12 قصه از مرحوم آذریزدی به گویش‌ و لهجه‌های یزدی منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها