امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35471
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 64
نادر قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا بانک مسکن با روی کار آمدن دولت ...

نادر قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا بانک مسکن با روی کار آمدن دولت یازدهم برنامه‌ای برای افزایش وام ساخت و یا خرید مسکن دارد یا خیر؟ افزود: باید ابتدا ببینیم سیاست دولت یازدهم و بعد از انتخاب وزراء چیست و بعد از آن است که بانک مسکن می‌تواند برنامه‌های خود را برای وام خرید و ساخت مسکن ارائه کند بنابراین فعلا که باید منتظر ماند.

وی با اشاره به اینکه به هر حال باید دید که سیاست و دیدگاه دولت یازدهم چیست، ادامه داد: دیدگاه وزیر راه و شهرسازی دولت دهم این بود که وام ساخت مسکن افزایش یابد اما وام خرید مسکن هیچ افزایشی نداشته باشد.

وی اضافه کرد: وام خریدی که در حال حاضر می‌توان با آن تنها 3 تا 4 متر خانه خرید نمی‌تواند چندان بر بازار و قدرت خرید تأثیرگذار باشد اما به هر حال اگر دولت جدید و وزیر جدید مساعدت نشان دهد بانک مسکن هم آمادگی پرداخت و افزایش وام خرید را دارد.

قاسمی در پاسخ به این سؤال که آیا بانک مسکن توان افزایش سقف وام خرید مسکن را دارد، گفت: باید دید سیاست دولت یازدهم و وزیر جدید چیست اما به هر حال بانک مسکن به منابع خود نگاه می‌کند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرد.
 
*رویکرد مثبت بانک مسکن برای افزایش سقف وام خرید

وی ادامه داد: رویکرد بانک مسکن، رویکرد مثبتی در زمینه افزایش سقف وام خرید مسکن است.

رئیس اداره طرح و برنامه بانک مسکن خاطر نشان کرد: اگر متوسط خرید مسکن در تهران را  7 میلیون تومان در نظر بگیریم با وام کنونی خرید مسکن تنها می‌توان 3 متر مسکن خریداری کرد اما به هر حال رویکرد بانک مسکن برای افزایش سقف وام خرید مسکن مثبت است.

قاسمی در پاسخ به این سؤال که اگر سقف وام خرید مسکن افزایش یابد احتمال رشد قیمت مسکن نیز وجود دارد، گفت: به هیچ وجه اینطور نیست چرا که بانک مسکن در 7 درصد مسکن جامعه تأثیرگذار است و بقیه مسکن در خارج از بانک مسکن تصمیم‌گیری می‌شود، بنابراین این بانک در این 7 درصد نمی‌تواند نقش تورمی داشته باشد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار