امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35490
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار شهری فارس، حبیب کاشانی معاون اداری شورا در این باره گفت: امروز از خانواده این 3 بزرگ‌ مرد دعوت کردیم تا به اینجا بیایند تا از این 3 ...

به گزارش خبرنگار شهری فارس، حبیب کاشانی معاون اداری شورا در این باره گفت: امروز از خانواده این 3 بزرگ‌ مرد دعوت کردیم تا به اینجا بیایند تا از این 3 کوهنورد فاتح که مسیر جدیدی را در صعود به قله دشوار برودپیک پاکستان به نام ایران ثبت کردند و خودشان بازنگشتند تقدیر کنیم.

احمد مسجدجامعی رئیس کمیته فرهنگی شورا نیز در این باره گفت: البته من آرزوی بازگشت این 3 عزیز را دارم چون آنها از چهره‌های ماندگار ورزش کشور ما و چهره ملی هستند و پرچم ایران را در یکی از بلندترین ارتفاعات جهان نصب کردند و راهی را گشودند که به نام ایران ثبت خواهد شد.

وی افزود: به همین مناسبت می‌خواهم پیشنهاد بدهم که مدیریت شهری فضایی را حداقل در کشورمان برای نامگذاری به نام این بزرگان اختصاص دهد زیرا اخلاق و روحیه این بچه‌ها که حتی در حین آسیب‌دیدگی به دیگران کمک‌رسانی کردند نمونه روحیه ایرانی و این اتفاق بازتاب جهانی داشت و این 3 نفر به چهره‌های فراملی تبدیل شدند.

مسجدجامعی اضافه کرد: نامگذاری جایی مثل یک ایستگاه کوهنوردی به نام این کوهنوردان به عنوان یک حق ملی با تعامل با فدراسیون کوهنوردی، مردم علاقمند و حتی چهره‌های جهانی کوهنوردی می‌تواند پیگیری شود.

علیرضا دبیر عضو دیگر شورا نیز در موافقت با پیشنهاد مسجدجامعی گفت: شورا در مورد هادی ساعی و محمد بنا به موضوع ورود کرد و مکانی را به نام این دو نامگذاری کرد. از آنجا که درباره این 3 کوهنورد مردم هم پیگیر اخبار بودند بنابراین به نظرم کمیته نامگذاری شورا می‌تواند به موضوع ورود کند.

پس از آن اعضای شورا با اهدای هدایایی از والدین این کوهنوردان تقدیر کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها