امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35491
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار شهری فارس، شرکت‌‌های خاکریز آب، شرکت واحد اتوبوسرانی، خدمات مالی شهر، پیام‌رسان، خدمات اداری شهر، برج میلاد، شهر سالم، مؤسسه فناوران ...

به گزارش خبرنگار شهری فارس، شرکت‌‌های خاکریز آب، شرکت واحد اتوبوسرانی، خدمات مالی شهر، پیام‌رسان، خدمات اداری شهر، برج میلاد، شهر سالم، مؤسسه فناوران شهر تهران و شرکت نوسازی عباس‌آباد در گزارش حسابرسی وضعیت مقبولی داشتند.

شرکت‌های شهربان و حریم‌بان، یادمان سازه، سرمایه‌گذاری شهر، سامان‌دهی صنایع و مشاغل شهر، راه‌آهن شهری تهران و حومه و بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، شرکت‌هایی بودند که نمره مشروط گرفتند.

در جریان قرائت گزارش حسابرسی شرکت راه‌آهن شهری (مترو) عباس شیبانی عضو شورا درباره اختصاص مکان بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی به ساخت مترو تذکر داد.

وی در این باره گفت: این بیمارستان برای احداث تأسیسات مترو مورد نیاز است و مسئولان مترو می‌خواهند آن را با زمینی در منطقه‌ای پست و دورافتاده معاوضه کنند اما به نظر من به جای معاوضه بهای این زمین باید به بیمارستان پرداخته شود.

هابیل درویش مدیرعامل شرکت مترو در پاسخ گفت: ما با مسئولان بیمارستان در این زمینه توافق کرده‌ایم و خودشان راضی به معاوضه زمین هستند ولی اگر بخواهیم به آنها پول بدهیم- نداریم و باید برای جور کردن آن قرض و وام بگیریم- این زمین سند ندارد تا به نام ما بزنند و اگر ما پول بدهیم و سند نگیریم همین مشکل فاقد سند پیش می‌آید که موضوع حسابرسی‌ها است.

شیبانی در پاسخ به تندی گفت: بیخود می‌گویند و به این حرفها گوش ندهید، زمین‌شان به درد نمی‌خورد و به هیچ وجه نباید به جای پول زمین گرفت.

مهدی چمران رئیس شورا در نهایت به درویش گفت که پیگیری کنید و اگر مسئولان بیمارستان راضی به دریافت زمین هستند این کار را انجام دهید وگرنه باید فکر دیگری کرد.

معصومه ابتکار رئیس کمیته محیط زیست شورا نیز در پایان جلسه گفت: در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی در روند بررسی صلاحیت کاندیداهای کابینه از خانم «الف» نام برده شد در حالی که معمولا از دزدان و کلاهبرداران با اسم مخفف یاد می‌شود اما من خودم می‌گویم که خانم الف من هستم و در موضوع مورد بحث به وظایف قانونی خود در شورای شهر عمل کرده‌ام و از کار خود دفاع می‌کنم.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورا نیز درباره تغییر کاربری میدان تره‌بار و شهروند فرمانیه تذکر داد و گفت: در طرح تفصیلی جدید مشاور طرح کاربری این زمین 15 هزار و  500 متری را از خدمات شهری با تراکم کم به تجهیزات شهری تغییر داد اما دوباره در مدت کوتاهی شاهد بودیم که کاربری آن به تجاری و اداری تبدیل شد.

شکیب با انتقاد از این کار افزود: پس نقش ما در اینجا چیست و این شهر که امانتی در دست شما است چرا باید این بلا سرش بیاید آیا ما در منطقه یک و فرمانیه نیاز به کاربری تجاری داریم یا دنبال پول آن هستیم، اگر چنین است مبلغش چند میلیارد است، چرا شهر را اینگونه می‌فروشند بعد که ما می‌گوییم شهرفروشی می‌کنید می‌گویند این نظر شخصی شما است آیا این ظلم به مردم نیست؟!
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها