امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35494
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عبری زبان «عاروتص شوع»، «ماری هارف» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) مدعی شد که دولت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عبری زبان «عاروتص شوع»، «ماری هارف» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) مدعی شد که دولت واشنگتن بر این باور است که «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه نمی تواند کنترل قلمروهایی که شورشیان مستقر در سوریه اشغال کرده اند را مجددا تحت کنترل خود در بیاورد.

هارف مدعی شد که: موضع ما در قبال اسد تغییر نکرده است و او تمام مشروعیت خود را از دست داده است؛ او باید کناره گیری کند.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد که: غیر قابل تصور است که این رژیم بتواند کنترل روی تمام خاک کشور خود را مجددا به دست بیاورد؛ بنابراین، ما صراحتا این موضوع را اعلام کرده ایم و در راستای تحقق این هدف تلاش خواهیم کرد.

چنین ادعایی از سوی وزارت خارجه آمریکا در شرایطی گزارش می شود که بین مقامات آمریکایی درباره وضعیت حاکم در سوریه اختلاف نظر وجود دارد به طوری که اخیرا ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اذعان کرده است که اسد در جنگ داخلی سوریه علیه شورشیان، نیروی فزاینده ای به دست آورده است.

غرب و چندین کشور عربی از جمله امارات متحده عربی در حال تامین بودجه و تسلیحات تروریست ها و شورشیان مستقر در سوریه هستند و آمریکا نیز اعلام کرده است که می خواهد 15 میلیون دلار دیگر به عنوان بودجه بین المللی جهت کمک به قلمرو اشغال شده توسط شورشیان سوری اختصاص دهد.

به این ترتیب، انتظار می رود که کل بودجه ای که آمریکا تاکنون به مخالفان سوریه اختصاص داده است، به رقمی بیش از 130 میلیون دلار برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها