امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35495
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دولت نکاراگوئه در صدد نوسازی نیروهای نظامی-دریایی خود با بکارگیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دولت نکاراگوئه در صدد نوسازی نیروهای نظامی-دریایی خود با بکارگیری 8 فروند کشتی جدید گشت زنی است که یکی از گزینه‌های در حال بررسی خرید این کشتی‌ها از روسیه است.

بر اساس گزارش رسانه‌های گروهی آمریکای لاتین، ضرورت این تصمیم مقامات نیکاراگوئه، رای دادگاه بین‌المللی لاهه در خصوس مشاجره اخیر این کشور با کلمبیا بر سر ماکلیت چند جزیره در دریای کارائیب است. این دادگاه کلمبیا را در مالکیت 7 جزیره کوچک محق دانست، ضمن اینکه مرز دریایی نیکاراگوئه حدود به میزان 70 هزار کیلومتر مکعب گسترش یافته است.

ستاد کل فرماندهی نیروهای مسلح نیکاراگوئه اعلام کرده است که درصدد نوسازی نیروی دریایی این کشور است و در همین رابطه نمایندگانی را برای بازدید از چند کارخانه کشتی سازی به روسیه اعزام کرده است.

اصلی ترین هدف مدرنیزه سازی نیروی دریایی نیکارگوئه افزایش توان بالقوه این کشور برای دفاع از ماهیگیران و کشتی‌های محلی در آب‌های ساحلی و سرحدات آبی نیکاراگوئه اعلام شده است.

این کشور طی 13 سال گذشته هیچ کشتی نظامی جدیدی خریداری نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها