امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35538
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرنگار جامعه فارس سید احسان قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در محل اداره کل ارشاد استان تهران برگزار شد اظهار داشت: از سال ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس سید احسان قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در محل اداره کل ارشاد استان تهران برگزار شد اظهار داشت: از سال گذشته با توجه به اینکه اداره کل ارشاد استان تهران به عنوان یکی از اعضای اصلی شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی خلیج فارس مطرح شد برنامه‌ریزی‌های متعددی به منظور برگزاری این جشنواره انجام شد.

مدیرکل ارشاد استان تهران افزود: همچنین در این بازه زمانی ستاد جشنواره برنامه‌های متعددی به مناسبت روز ملی خلیج فارس پیش‌بینی کرد که این برنامه‌ها در دهم اردیبهشت ماه سال جاری اجرایی شد.

وی یادآور شد: برنامه‌های اجرایی در دهم اردیبهشت ماه سال جاری تحت عنوان 20 عنوان بود که دو عنوان آن را اداره کل ارشاد استان تهران اجرایی کرد.

به گفته وی در اردیبهشت ماه اداره کل ارشاد استان تهران برنامه‌ای را تحت عنوان تئاتر خیابانی خلیج فارس اجرایی کرد.

وی با اشاره به جمع‌آوری آثار برای برگزاری اختتامیه جشنواره رسانه خلیج فارس بیان داشت: این آثار از رسانه‌های مختلف اعم از مکتوب، رسانه‌های دیجیتال و همچنین تولیدات خبری صوتی و تصویری خلیج فارس گردآوری شده است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه مقرر شده بود تا اختتامیه جشنواره رسانه خلیج فارس در تیر ماه همزمان با سالروز سقوط هواپیمای مسافربری ایران برگزار شود ابراز داشت به دلیل استقبال برای ارائه آثار و همچنین همزمان شدن با ایام ماه مبارک رمضان اختتامیه این جشنواره تمدید شد.

وی یادآور شد: هم‌اکنون اختتامیه جشنواره رسانه خلیج فارس در دوم شهریور ماه که همزمان است با آغاز هفته دولت برگزار می‌شود.

وی افزود: هیئت داوران این جشنواره را اساتید حوزه رسانه تشکیل می دهند که آقایان بشیر، نوباوه، مقصودی و فرج‌اللهی از جمله این داوران هستند.

وی در ادامه به آثار ارائه شده به این جشنواره اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون 4 هزار و 182 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که این آثار شامل عکس، خبر، گزارش خبری، نماهنگ، وبلاگ و همچنین گزارش خبری به زبان‌های انگلیسی و عربی می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی بیان داشت: در اختتامیه جشنواره  نفرات اول تا سوم مورد تمجید قرار می‌گیرند که به برگزیدگان علاوه بر اعطای لوح تقدیر و تندیس جشنواره هدایای نقدی ویژه‌ای نیز اهدا می‌شود.

به گفته وی مراسم اختتامیه جشنواره رسانه خلیج فارس در دوم شهریور ماه سال جاری در دوم مرداد با حضور جمعی از فعالان حوزه رسانه، مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین برخی از نمایندگان خانه ملت برگزار می‌شود.

مدیرکل اداره ارشاد استان تهران هدف از برگزاری جشنواره رسانه خلیج فارس را به عنوان نماد مقاومت و ایستادگی ملی دفاع از نام خلیج فارس در برابر هجمه‌های سیاسی و فرهنگی سایر کشورها عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه نام خلیج فارس  به عنوان یک نام حقیقی و واقعی در طول تاریخ پایدار بوده است گفت: هم‌اکنون شاهد این هستیم که تلاش‌های گسترده‌ای در عرصه بین‌المللی به منظور جایگزینی نام دیگری برای خلیج فارس صورت می‌گیرد اما در این میان ما نیز تلاش‌های فرهنگی زیادی انجام داده‌ایم تا از این نام صیانت شود.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به ارسال گزارش‌های متعدد به منظور حمایت از نام خلیج فارس به زبان‌های عربی و انگلیسی بیان داشت: برای این جشنواره 102 اثر انگلیسی و 58 اثر به زبان عربی ارسال شده است و تلاش می‌شود از برجستگان این حوزه نیز تقدیر شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در اختتامیه این جشنواره از کتاب عکس خلیج فارس نیز رونمایی می‌شود که این کتاب نیز به زبان‌های عربی و انگلیسی ترجمه شده است.

وی یادآور شد: همچنین در این مراسم از مجموعه آثار رسانه‌ای جشنواره نیز که با همکاری برخی از رسانه‌های کشور تهیه شده است رونمایی می‌شود.

مدیرکل ارشاد استان تهران متذکر شد: باید توجه داشت که برگزاری چنین جشنواره و تهیه آثار در این رابطه با بازتاب‌های بین‌المللی و همچنین کنش‌های خارجی همراه بوده است، این امر بیانگر این مسئله است که اخبار و اقدامات صورت گرفته در کشور رصد می‌شود.

وی بیان داشت: امیدوار هستیم نام خلیج فارس را به عنوان میراث ملی حفظ کنیم و از آن با عنوان نماد اقتدار کشور دفاع کنیم.

مدیرکل اداره ارشاد استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: باید موضوع خلیج فارس تبدیل به یک دغدغه رسانه‌ای شود و رسانه‌های کشور نیز این امر را به عنوان یک سوژه انتخاب کنند و به آن بپردازند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها