امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35544
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه دیلی‌میل انگلستان از قرار گرفتن نام «محمد» در بالای فهرست نام‌های نوزادان تازه متولد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه دیلی‌میل انگلستان از قرار گرفتن نام «محمد» در بالای فهرست نام‌های نوزادان تازه متولد در این کشور برای سومین سال متمادی خبر داد.

بنابر این گزارش نام پیامبر اکرم(ص) همچنین برای نخستین بار در لندن پایتخت این کشور محبوبیت بالایی به دست آورده و بر اساس آخرین آمارگیری ملی این کشور اسامی‌ئی چون «هری»، «جک» و «دانیال» را پشت سر گذاشته است.

بر این اساس در میان تولدهای ثبت شده در لندن در سال گذشته میلادی نام «محمد» برای 768 نوزاد انتخاب شده و پس از آن اسم «دانیال» برای 666 نوزاد انتخاب شده است.

این در حالی است که در مقابل 7032 نوزادی که در سراسر انگلستان در سال 2012 مسمی به نام «محمد» شده‌اند، تنها 6893 نوزاد به یاد شاهزاده هری به این نام مسمی شده‌اند.

در همین حال «لیزا بینی» از باشگاه «پدران و مادران پونتی» انگلستان، مردم در این کشور بیشتر به سمت اسامی سنتی تمایل دارند و نام اجداد خود را برای کودکان‌شان انتخاب می‌کنند و معتقدند اسامی سنتی به زندگی بهتر فرزندانشان کمک می‌کند.

به گزارش فارس، استقبال از نام پیامبر اکرم(ص) در حالی که موج اسلام‌هراسی و توهین به آن حضرت در غرب گسترش یافته نشان از گسترش اسلام و اتباع کشورهای اسلامی در غرب و انگلستان است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار