امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35551
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعای دروغین به گروگان گرفته شدن یک کودک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعای دروغین به گروگان گرفته شدن یک کودک بیمار آذربایجان در بیمارستان شهید مدنی تبریز به علت ناتوانی والدین کودک در پرداخت هزینه‌های درمان، گفت: بسیاری از مردم شریف آذربایجان با شرایط سهل از امکانات پیشرفته ایران برای معالجه استفاده می‌کنند و متاسفانه برخی از رسانه‌ها به عوض تشکر از پزشکان ایرانی، در مسیر اهداف رسانه‌های مغرض موضع‌گیری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما از این قبیل رسانه‌ها انتظار موضع‌گیری مثبت نداریم، اما از مسئولان وزارت بهداشت آذربایجان می‌خواهیم در چنین مواقعی با سفارت یا مرکز درمانی در ایران تماس گرفته و سپس منصفانه موضع‌گیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ بیماری در مراکز درمانی ایران به دلیل ناتوانی در بازپرداخت هزینه‌های درمان دچار مشکل نشده است، ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر نگهداری یک کودک از جمهوری آذربایجان در بیمارستان شهید مدنی تبریز به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های درمانی را تکذیب کرد و گفت: این کودک با نیات خیرخواهانه پزشکان متعهد ایرانی، برای ادامه درمان از بیمارستان مدنی تبریز به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان تخصصی کودکان این شهر منتقل شده است.

سفیر ایران با تقدیر از پزشکان متعهد ایران افزود: نظام پزشکی و درمانی ایران تحت تاثیر تبلیغات منفی قرار نگرفته و کماکان وظایف انسانی و حرفه‌ای خود را در قبال بیماران خارجی از جمله اتباع جمهوری آذربایجان انجام می‌دهند.

پاک‌آیین با اعلام آمادگی سفارت بر اعلام اسامی افرادی که در ایران معالجه شده و پیام تشکر برای سفارت فرستاده‌اند، افزود: برخی از رسانه‌ها که سابقه تلاش برای تخریب مناسبات دو کشور را دارند، باید دانش خود در مورد مراجعات مردم کشور خود به ایران برای درمان را افزایش دهند.

وی خبر مندرج در برخی رسانه‌ها مبنی بر فوت 178 نفر از بیماران آذری در بیمارستان‌های ایران را غیر واقعی خواند و گفت: البته در بیمارستان‌های بزرگ جهان هم افرادی از دنیا می‌روند و آیا این به معنای ناکارآمد بودن آن بیمارستان‌هاست.

سفیر ایران خاطرنشان کرد: اینک که مشخص شده اخبار رسانه‌های مغرض صحت نداشته انتظار می‌رود رسانه‌های منصف و مستقل واقعیات را منتشر کنند.

شایان ذکر است که در پی تبلیغات برخی رسانه‌های باکو در خصوص ادعای دروغین به گروگان گرفته شدن یک کودک بیمار آذربایجان در بیمارستان شهید مدنی تبریز به علت ناتوانی والدین کودک در پرداخت هزینه‌های درمان، آنار قدیرلی رئیس واحد مطبوعاتی وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان به سایت ویرتوال گفت: مراجعات زیادی در خصوص درمان در ایران به ما می‌شود و کم نیستند که در نتیجه معالجه در ایران از دنیا می‌روند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها