امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35566
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 47
محمد صادق افراسیابی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهارداشت: آنچه که امروز بعد از استقرار دولت یازدهم ضرورت دارد به آن پرداخته شود این است که مجلس ...

محمد صادق افراسیابی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهارداشت: آنچه که امروز بعد از استقرار دولت یازدهم ضرورت دارد به آن پرداخته شود این است که مجلس در حوزه بررسی سوابق وزاری پیشنهادی ریاست جمهوری با دقت نظر ویژه‌ای برخورد کند و نگذارد که عده‌ای به ناحق اقدام به تخریب چهره ی وزرای پیشنهادی نمایند.

معاون امور فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل ارشاد استان تهران افزود: در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی جنتی معرفی شده است که باید گفت ایشان در حوزه فرهنگ و هنر و ارتباطات کارنامه درخشانی دارند به ‌طوری‌ که معاونت امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضویت در شورای سرپرستی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تنها گوشه‌ای از سوابق ممتاز و ارزشمند جنتی است.

افراسیابی بیان داشت: ایشان همچنین در گذشته معاونت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را بر عهده داشته که از این منظر هم جنتی دانش کافی را برای توسعه فرهنگ و هنر ایران در سرتاسر جهان دارند.

وی ابراز داشت: سوابق ایشان در حوزه علمی و پژوهشی هم بسیار قابل توجه است که این امر در نهایت موجب موفقیت بیشتر در حوزه اجرایی می‌شود.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: دولت دهم در برخی از بخش‌ها در حوزه فرهنگ و هنر ورود خوبی داشت و در برخی موارد نیز خلاء‌هایی داشت که البته معتقدم در بسیاری موارد مقصر خلاء‌های موجود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم نبوده است بلکه برخی جریانات با فشار بیش از حد خود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث خارج شدن امور از مجرای طبیعی خود می‌شدند و این احتمال وجود داشت که در صورت عدم همراهی وزیر با جریان‌های مذکور فردی ناآشنا به حوزه فرهنگ و هنر به عنوان سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شود.

افراسیابی یادآور شد: با معرفی علی جنتی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شناختی که از وی وجود دارد اطمینان داریم که با لطف خداوند متعال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف موجود را برطرف خواهد ساخت.

وی اضافه کرد: آن چیزی که وزیر پیشنهادی دولت یازدهم در برنامه‌های خود اعلام کرده است نشان می‌دهد که ایشان در صدد هستند فرآیند صدور مجوز‌ها را سرعت بخشند.

وی ابراز داشت: تحقق این امر اتفاق مهمی است و چنانچه با همکاری انجمن‌های صنفی مرتبط سرعت بخشیده شود کار واقعاً بزرگی خواهد بود.

افراسیابی خاطرنشان کرد: اگر در مسیر توسعه فرهنگی حرکت شود بدون شک بسیاری از مشکلات در این حوزه مرتفع می‌شود که البته این امر یکی از برنامه‌های وزیر پیشنهادی برای وزارت ارشاد است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بیان داشت:همان طور که جناب آقای جنتی تاکید کرده‌اند باید نقش حمایت‌گری دولت به جای تصدی‌گری پذیرفته شود که این امر نیز بسیار موضوع حائز اهمیتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: مدارا و تساهل فرهنگی نیز از دیگر برنامه‌های وزیر پیشنهادی اعلام شده است به طوری که تا جایی که امکان‌پذیر است باید در چارچوب سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری مدار و تساهل فرهنگی وجود داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار