امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35568
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سرهنگ دوم «فریدون محمدالله‌اف» مسئول مرکز مطبوعاتی وزارت دفاع تاجیکستان در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سرهنگ دوم «فریدون محمدالله‌اف» مسئول مرکز مطبوعاتی وزارت دفاع تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این مانور تحت عنوان «اتحاد رزمی جامعه همسود 2013» در اواخر ماه آگوست برگزار خواهد شد.

به گفته وی، نظامیان این 2 واحد وزارت دفاع تاجیکستان تا چند روز دیگر برای آمادگی و شرکت در این مانور مشترک، به پایگاه آموزشی «اشولوک» واقع در منطقه «آستاراخان» روسیه خواهند رفت.

وی همچنین تصریح کرد: هیئت اعزامی تاجیکستان در این مانور مشترک تحت سرپرستی ژنرال «رحمان‌علی صفرعلی‌اف» فرمانده نیروی هوایی و دفاع هوایی این کشور می‌باشد.

وی تصریح کرد: مانور نیروهای هوایی کشورهای عضو سیستم متحده دفاع هوایی جامعه همسود با شرکت روسیه، بلاروس، اوکراین، ارمنستان و تاجیکستان که عضو این سیستم هستند به منظور توسعه همکاری در جهت عملکرد مشترک و تقویت هماهنگی بین این نیروها انجام می‌شود.

کارشناسان مسائل نظامی عنوان می‌کنند که هدف دیگر برگزاری این مانور مشترک نیروهای دفاع هوایی، تأمین ثبات، امنیت و افزایش قابلیت دفاعی این نیروها در اجرای تدابیر دفاعی برای حفاظت از حریم هوایی این جامعه است.

به گفته این کارشناسان، کشورهای عضو جامعه همسود با درک ضرورت همکاری بیشتر در جهت تقویت دفاع هوایی، ایجاد زمینه هماهنگ در شرایط خروج نیروهای خارجی از افغانستان را مهم ارزیابی می‌کنند.

آنان معتقدند: انجام چنین مانور مشترکی به این دلیل نیز مهم خواهد بود که از زمان آغاز عملیات نیروهای بین‌المللی به رهبری ناتو در افغانستان، خاک و حریم هوایی کشورهای جامعه همسود به یکی از مسیر اصلی انتقال نیرو و تجهیات نظامی این پیمان تبدیل شده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها