امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35571
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مرکز پژوهشی «المزماة»، امارات در گزارشی اعلام کرد که گزارش های سازمان های اطلاعاتی مصر نشان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مرکز پژوهشی «المزماة»، امارات در گزارشی اعلام کرد که گزارش های سازمان های اطلاعاتی مصر نشان می‌دهد که مجموعه جهانی «اخوان المسلمین» در دوره قدرت مرسی تعداد زیادی از اسلامگراهای مقیم در کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، آلمان و اتریش را تشویق کرده تا به مصر سفر کنند و در صحرای سینا مستقر شوند.

گمانه هایی نیز درباره احتمال حضور «محمد محمود» رهبر جریان «قوم سلفی ابراهیم» که در آلمان و تعدادی از کشورهای اروپایی تشکیل شده بود، در صحرای سینا وجود دارد.

در این گزارش ادعا شده است که تعداد دیگری از عناصر گروه‌های تندرو از یمن و مغرب و کشورهای عربی دیگر به همت اخوان المسلمین وارد مصر شده اند که تعداد اعضای گروه‌های جهادی در مصر را به بیش از 1500 تا 2000 نفر رسانده است.

این مرکز پژوهشی مدعی شد که اخوان مسئولیت تأمین سلاح، موشک و تجهیزات نظامی تروریست‌ها در سینا را به عهده داشته است که ارتش مجاهدین، ارتش ملت، گروه جندالله، و گروه ارتش اسلام که حدود 30 تا 50 عضو دارند، بخشی از این گروه ها هستند.

از سوی دیگر در بخش دیگری از این گزارش تأکید شده است که «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر درخواست برخی رهبران مذهبی از جمله «یوسف القرضاوی» برای دیدار را رد کرده است و تأکید کرده که با افرادی که بعد از 30 ژوئن اقدام به صدور فتوا علیه مردم مصر کرده اند دیدار نخواهد کرد.

در همین راستا امارات نیز از کشورهایی است که بعد از تضعیف قدرت قطر که حامی اصلی اخوان در منطقه به شمار می‌آمد، تلاش کرده تا جایگاهی برای خود در میان کشورهای منطقه ایجاد کند و این کشور جزء اولین کشورهای استقبال کننده از برکناری مرسی بود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها