امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35578
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «گاردین» روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی در مورد تحولات مصر، نوشته است حامیان «محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «گاردین» روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی در مورد تحولات مصر، نوشته است حامیان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده مصر، عهد کرده‌اند تا پای جان به تحصن و اعتراضات خود ادامه دهند.

مرسی حدود دو ماه قبل طی کودتای نظامی ارتش، از قدرت کنار گذاشته شد. از آن زمان حامیان مرسی دست به اعتراض زده و بیش از دو هفته‌ است که تحصن کرده‌اند. دولت موقت و ارتش مصر بارها نسبت به تبعات ادامه این تحصن هشدار داده و حامیان مرسی را به برخورد قاطع تهدید کرده‌اند، با این وجود اعتراضات نسبت به کودتای ارتش همچنان ادامه دارد.

گاردین در این مورد می‌نویسد: معترضانی که بیرون از مسجد «رابعه العدویه» قاهره تحسن کرده‌اند، دو هفته است که در هراس برخورد خشونت‌آمیز به سر می‌برند، اما هنوز هم کسانی مثل «عزا جلال» زن خانه‌داری که از پنج‌شنبه با پسر 6 ساله‌اش به کمپ آمده‌اند، هستند که به تحصن خود پایان نداده‌اند.

این زن مصری حامی مرسی، می‌گوید: به مرگ اهمیتی نمی‌دهیم. به یک چیز باور داریم. اینکه وقتی زمان مرگ شما برسد، خواهید مرد. مهم این است که مثل یک شهید دلیر از دنیا بروید یا یک ترسو. این مهم است: می‌خواهیم شهید شویم.

این روزنامه با اشاره به تهدیدات مستمری که علیه تحصن‌کنندگان حامی مرسی وجود دارد، نوشته است: با وجود احتمال حمله، کمپ‌ها هر روز بیش از پیش سازماندهی‌شده و جاافتاده‌تر می‌شوند.

علیرغم تهدید وقعی احتمال وقوع یک خونریزی دیگر وجود دارد، اما معترضان قصد ندارند جایی بروند. «معاز احمد» معلمی است که در این کمپ‌های اعتراضی حضور یافته و از ورودی آن محافظت می‌کند. او می‌گوید: وقتی شنیدم ممکن است روز دوشنبه به تحصن حمله کنند، به اینجا برگشتم. کشته شدن یا نشدن اهمیتی برایم ندارد.

«سوزانه عبدالغدیر» یکی از معترضان است که در پاسخ به کسانی که حامیان مرسی را متهم می‌کنند که به دنبال یافتن راه چاره نیستند، می‌گوید: اگر از اینجا برویم، اوضاع از دهه 90 هم بدتر می‌شود. ما به دوره سرکوبگری مبارک برگشته‌ایم. اگر به خانه برگردیم، مبارزه را باخته‌ایم.

«حسنی مبارک» دیکتاتور مخلوع مصر در دهه 90 دست به سرکوب گسترده گروه‌های اسلامگرا در این کشور زد.

روز گذشته گزارش‌هایی منتشر شده بود، مبنی بر اینکه ارتش قصد دارد روز دوشنبه به کمپ‌های معترضان حمله کند. با این حال به نظر می‌رسد تداوم تحصن حامیان مرسی، فعلا ارتش را از این اقدام منصرف کرده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها