امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35581
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام فلسطینی از احتمال توقف مذاکرات سازش در اعتراض به طرح‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام فلسطینی از احتمال توقف مذاکرات سازش در اعتراض به طرح‌های اخیر اسرائیل برای گسترش شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری و قدس شرقی خبر داد.

این در حالی است که این مذاکرات قرار بود این هفته رسما بعد از وقفه‌ای سه ساله بار دیگر از سر گرفته شود. با این وجود رژیم‌صهیونیستی در یک هفته گذشته چندین طرح مختلف ساخت واحدهای مسکونی جدید در شهرک‌های اراضی اشغالی را تصویب کرد.

«اوری آریل» وزیر مسکن رژیم‌صهیونیستی که خود یک شهرک‌نشین است، این هفته از طرح خود برای ساخت هزاران واحد مسکونی جدید در کرانه باختری و قدس خبر داد.

شهرک‌سازی در اراضی فراتر از محدوده موسوم به «حریم سبز» در عرف بین‌الملل نیز غیرقانونی است و این مناطق در مجامع عمومی با عنوان «اراضی اشغالی» شناخته می‌شوند. اتحادیه اروپا اخیرا در بخشنامه‌ای معامله با ساکنان و شرکت‌های اسرائیلی مستقر در این مناطق را ممنوع کرده است.

با این حال، یک منبع دیپلماتیک به تایمز اسرائیل گفته است که صدور مجوز برای ساخت شهرک‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی همچنان ادامه می‌یابد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها