امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3560
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۹
تعداد بازدید: 191
کمال شفیعی از شاعران و دوستان بسیار نزدیک زنده یاد امیرحسین فردی در حوزه هنری و کیهان بچه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان ...

کمال شفیعی از شاعران و دوستان بسیار نزدیک زنده یاد امیرحسین فردی در حوزه هنری و کیهان بچه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: زنده یاد امیرحسین فردی شاید از معدود نویسندگان بزرگ ادبیات بودند که تمام زندگی‌خود را وقف ادبیات انقلاب اسلامی کردند.

به گفته شفیعی، باید بگویم که ایده‌های بسیار زیادی برای گسترش ادبیات داشت، به خاطر دارم نخستین‌ روزی که با هم صحبت کردیم روز میلاد جوادالائمه (ع) بود، آقای فردی هم علاقه بسیاری به امام جواد(ع) داشت و می‌گفت: "امروز با هم تعهد کنیم که در ادبیات کشور شهروند درجه یک و دو نداشته باشیم"؛ در این برنامه‌ریزی آقای فردی نگاهش به شاعران و نویسندگان جوانی بود که در استان‌ها و شهرستان‌های محروم علاقه‌مند به ادبیات بودند و تمام تلاشش این بود که این امکان را برای شاعران و نویسندگان سراسر کشور فراهم کند.

این شاعر درباره آخرین دیدار خود با مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ابراز داشت: روز چهارشنبه آقای فردی به اتاق بنده آمدند و با هم پیرامون برنامه‌ریزی‌های چند سال آینده مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری صحبت کردیم، وقتی برنامه‌ها را شنیدند برق خوشحالی در چشمانش نشست و گفت: "به دنبال این هستیم که این مهم را گسترش دهیم، امسال سال پرباری داریم چرا که در حوزه ادبیات کارهای زمین مانده بسیارند و خوشبختانه کسالتی که داشتم برطرف شده، از خدا یک عمر با عزت طولانی را می‌خواهم تا این برنامه‌ها را پیاده کنیم". این دقیقا آخرین صحبت‌های بنده با زنده یاد فردی بود و قرار شد شنبه من سرفصل برنامه‌ها را خدمت ایشان ببرم و با هم آنها را مرور کنیم که متاسفانه وقتی به منزل می‌روند دچار حمله قلبی می‌شوند و در مسیر بیمارستان ایشان فوت می کنند.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که آقای فردی همواره مدنظر داشتند این بود که شاعران و نویسندگان شهرستانی در نظر گرفته شوند، فرصت حضورشان در عرصه ادبیات فراهم شود، با ذوق و شوقی با شاعران و نویسندگان سراسر کشور صحبت می‌کردند (در جشنواره شعر و داستان جوان ایلام و ارومیه) خوشحال بودند و با شوق زیادی دنبال می‌کردند که جشنواره امسال در سنندج خوب برگزار شود چرا که استان کردستان را شایسته میزبانی این اقدام فرهنگی‌ می‌دانستند.

شفیعی متذکر شد، یکی از خصوصیات آقای فردی صداقت وصف ناشدنی ایشان بود، ایمان بسیار قوی به خداوند متعال و مهربانی بیش از اندازه و وصف ناشدنی و... از جمله ویژگی‌های این نویسنده انقلاب است، باید گفت از دست دادن آقای فردی یک ضایعه بزرگ برای جامعه ادبی کشور و برای ادبیات انقلاب است. اگر در حوزه سینمای انقلاب اسلامی شهید آوینی را از دست داده‌ایم در حوزه ادبیات هم اکنون با درگذشت امیرحسین فردی ضایعه‌ای دیگر بار وارد شده است؛ این ضایعه حقیقتا جبران ناپذیر است، امیدوارم خدا به همه دوستان همکاران و مدیران صبر بده، ضمن اینکه سایه پر مهر آقای فردی از اوایل انقلاب بر نشریه کیهان بچه‌ها بود. بیش از 30 سال بی‌وقفه این نشریه هر سه‌شنبه منتشر می‌شد و این تکه کلام معروف آقای فردی بود که می‌گفت: "سه‌شنبه کیهان بچه‌ها هیچ وقت چهارشنبه یا دوشنبه نمی‌شود" با این عشق کار می‌کرد؛ می‌توان گفت امیرحسین فردی خود را وقف ادبیات انقلاب کرد و از اولین بنیانگذاران ادبیات انقلاب اسلامی است.
انتهای پیام/و
   
برچسب ها:
آخرین اخبار