امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3562
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۹
تعداد بازدید: 136
سعید الهی دبیر هیئت ساماندهی صنوف سینمایی درگفتگو با خبرنگار سینمایی فارس  درباره وضعیت صنوف سینمایی گفت: تأکیدی که هیئت ساماندهی ظرف یکسال و اندی ...

سعید الهی دبیر هیئت ساماندهی صنوف سینمایی درگفتگو با خبرنگار سینمایی فارس  درباره وضعیت صنوف سینمایی گفت: تأکیدی که هیئت ساماندهی ظرف یکسال و اندی سال پیش ، بر ثبت قانونی و مستقل صنوف داشت با این شرایط دقیقاً در مقدمه اساسنامه جدید خانه سینما نیز ذکر شده است. در این صورت براساس اساسنامه مذکور که مراحل نهایی بررسی آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی می شود ، ثبت و دریافت مجوز صنوف سینمایی به طور جداگانه از هیئت رسیدگی به مؤسسات و مراکز فرهنگی این وزارتخانه مورد تأکید قرار گرفته و این امر منافاتی با بازگشایی خانه سینما ندارد.

الهی در ادامه افزود: تمکین از قانون جزو وظایف همه اقشار جامعه است و اهالی سینما به عنوان بخشی از نخبگان این کشور نیز از این موضوع مستثنی نیستند. چه بسا که در طول مدت گذشته 11 صنف در مسیر قانونی قرار گرفته و می توان گفت یک گام اساسی از سایر همکاران خود در صنوفی که قانونی نشده اند جلوترند.

دبیر هیئت ساماندهی توضیح داد : بی تردید وجود حلقه واسطه‌ا‌ی بنام دبیر خانه هیئت ساماندهی ، در رفع مقطعی بسیاری از موانع و ابهامات موجود در تشکیلات اداری قوه مجریه و قضائیه برای ثبت قانونی صنوف سینمایی بسیار مؤثر بود چرا که سابقه‌ای از این موضوع وجود نداشت .

وی با ابراز تردید از استمرار آسان و بدون مشکل این مسیر در دولت آینده ابراز داشت و گفت : با نظر مساعد وزیر ارشاد و آقای شمقدری ، در تطبیق اساسنامه های صنوف با موارد مورد نظر هیئت رسیدگی ، انعطاف بسیار زیادی به‌عمل آمد  تا در صورت امکان دیدگاههای اهالی سینما به نحو قابل قبولی تأمین شود ولی هیچ ضمانتی وجود ندارد که با توجه به آغاز بکار دولت و مدیران جدید ظرف ماههای آتی ، این انعطاف و سهولت همچنان وجود داشته باشد.بهتر است فعالان و بزرگان صنوفی که هنوز اقدامی برای دستیابی به هویت حقوقی خود نکرده‌اند از این موضوع غافل نشوند و فارغ از بحث خانه سینما به فکر قانونی شدن باشند .

وی ادامه داد : ای کاش اطلاع رسانی به اهالی سینما در مورد اساسنامه اصلاحی بطور کامل صورت بگیرد و دوستان متوجه باشند که با باز شدن خانه سینما تنها یکماه فرصت برای ارائه اساسنامه به هیئت رسیدگی است و درصورت عدم موافقت این هیئت ، فعالیت صنف مربوطه منتفی و یا بحالت تعلیق در می آید.

الهی در خاتمه توضیح داد : 11 صنف قانونی ظرف چند روز آینده شماره ثبت رسمی خود را از اداره ثبت شرکتها دریافت کرده و می توانند پس از بازگشایی خانه سینما در قالب این خانه و یا بطور مستقل از بسیاری مراجع و دستگاههای دولتی کشور مطالبات صنفی خود را پیگیری نمایند.اساساً با وجود رسمیت قانونی این 11 صنف ، اندیشیدن به تشکیل صنوف مشابه هم مردود است و هم جز تفرقه میان اهالی سینما ، نتیجه دیگری نخواهد داشت..
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها