امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35620
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین اعلام کرد: مراکز زیاد ایست و بازرسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین اعلام کرد: مراکز زیاد ایست و بازرسی ایجاد و تدابیر امنیتی شدیدی برقرار شده است که تردد شهروندان را با مشکل مواجه کرده است و این درحالی است که برخی خبرها از تشدید مجازات شهروندان اشاره دارد.

این جمعیت افزود: موانع زیادی در استان‌های مختلف برای مقابله با اعتراضات مردمی که خواهان تحول دموکراتیک در بحرین هستند، ایجاد شده است و برخی از خیابان‌های عمومی بحرین بسته شده و شهروندان بازرسی می‌شوند.

جمعیت وفاق در بیانیه خود تصریح کرد که تعدادی از شهروندان در گذرگاه‌های مرزی بازداشت شده‌اند از جمله تعدادی از آنها در پل ملک فهد بازداشت شدند که بحرین و عربستان را به یکدیگر متصل می‌کند. از تردد تعداد دیگری از شهروندان نیز به دستور دستگاه‌های امنیتی جلوگیری شد.

این بیانیه افزود: شماری از علمای دینی از جمله کسانی هستند که بازداشت یا ممنوع الخروج شده‌اند به گونه‌ای که سفر شیخ رائد الستری جلوگیری و شیخ فاضل الجمری در جریان عزیمت به سفر بازداشت شد. همچنین محمد عبدالقادر بازیکن بحرینی نیز در پل ملک فهد به هنگام خروج از کشور بی دلیل بازداشت شد.

رژیم بحرین که از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید با فعالان و معترضان را پیش از فرا رسیدن 14 اوت (23 مرداد) آغاز و به خانه‌های مردم یورش برده و افراد را بازداشت می‌کند.

جنبش تمرد بحرین به تاسی از جنبش تمرد مصر و تونس اخیرا اعلام موجودیت کرد و مردم را به برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز فراخوانده است.

صدها جوان بحرینی در صفحات اجتماعی اینترنتی خود از مردم بحرین دعوت کردند تا به شکلی گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کنند.

این جوانان بحرینی تاکید کردند که ایده تشکیل «جنبش تمرد» بدون تردید انقلاب بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه و قیام علیه رژیم آل خلیفه می‌کند.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز برای دستیابی به آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب است که با سرکوبگری مواجه شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها