امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35621
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جشنواره فیلم کوتاه قرآنی «تسنیم» از مجموعه جشنواره‌های «آیات» بعد از ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جشنواره فیلم کوتاه قرآنی «تسنیم» از مجموعه جشنواره‌های «آیات» بعد از ظهر امروز با اکران 78 فیلم کوتاه در دو سالن سینما از مجموعه پردیس هویزه مشهد آغاز می‌شود.

جشنواره «آیات» جشنواره قرآنی است که تاکنون دو دوره از آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است، این جشنواره در این دو دوره به طور متوسط در 22 رشته هنری برگزار شد و با تمام فرازو نشیب‌هایی که در تغییر رشته‌ها و اجرا به خود دید توانست تا شروعی رسمی بر ورود هنرمندان به عرصه خلق آثاری با مضامین قرآنی باشد.

اکران 78 فیلم کوتاه طی دو شب برگزاری جشنواره

«یوسف امینی» قائم مقام دبیر جشنواره «تسنیم» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اکران 78 فیلم کوتاه قرآنی در این جشنواره خبر داد و گفت: جشنواره فیلم کوتاه تسنیم از بعد از ظهر روز گذشته 21 مرداد‌ماه 1392 با برگزاری نمایشگاه عکس آغاز و امروز با اکران فیلم‌های کوتاه به صورت رسمی آغاز می‌شود.

نمایش «ملکه» و «ملک سلیمان» در جشنواره تسنیم

وی از نمایش دو فیلم بلند قرآنی در جشنواره «تسنیم» خبر داد و گفت: در کنار اکران فیلم‌های کوتاه دو فیلم بلند قرآنی در سالن‌های جشنواره نمایش داده می‌شود که طی آن بعد از ظهر امروز ساعت 18 فیلم سینمایی «ملکه» و بعد از ظهر فردا همین ساعت فیلم سینمایی «ملک سلیمان» نمایش داده می‌شود.

تجلیل از حجت‌الاسلام قرائتی در آیین اختتامیه جشنواره

امینی از تجلیل از حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» در کنار آیین اختتامیه خبر داد و گفت: آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه قرآنی پنج‌شنبه 24 مرداد‌ماه 1392 برگزار می‌شود که طی آن از 15 برگزیده جشنواره تجلیل خواهد شد، همچنین در این مراسم از حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» استاد قرآن کریم تجلیل خواهد شد.

حمایت از صاحبان آثار برتر جشنواره برای تولید آثار بعدی

قائم مقام دبیر جشنواره «تسنیم» از حمایت از صاحبان آثار برتر برای تولید آثار بعدی خبر داد و گفت: صاحبان آثار برتر در آیین اختتامیه تجلیل می‌شوند، اما به جز تجلیل از این افراد از آنان برای تولید آثار بعدی حمایت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در جشنواره فیلم کوتاه قرآنی «تسنیم» 78 فیلم کوتاه، 12 فیلم‌نامه و 37 قطعه عکس به عنوان آثار برگزیده به نمایش در می‌آید.

به گزارش فارس جشنواره فیلم کوتاه قرآنی طی سه روز در سینما «هویزه» مشهد به نشانی خیابان دانشگاه، چهارراه گلستان و اختتامیه این جشنواره نیز در سالن شهید «اصغر‌زاده» واقع در پارک ملت مشهد برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم کوتاه «تسنیم» آخرین جشنواره از دور دوم جشنواره آیات است که از سال 1391 باقی مانده و با برگزاری آن این دور از جشنواره به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها