امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35634
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان مخالف محمد جواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه اظهار داشت: سیاست ما عین دیانت ما است، فصل دهم قانون اساسی خونبهای هزاران شهید مربوط به سیاست خارجی است و اصول 152 تا155 قانون اساسی می‌گوید سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران براساس دفع هر گونه سلطه جویی و سلطه پذیری، حفظ استقلال همه جانبه و تمامیت ارزی کشور، دفاع از حقوق همه مسلمانان و عدم تعهد در برابر قدرتهای سلطه گر و روابط صلح امیز متقابل تنظیم می‌شود.

وی افزود: تنظیم سیاست‌های کشور براساس معیارهای اسلام، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان است، بنابراین آقای ظریف که به عنوان گروه یا باند نیویورک مشهور هستید آیا به اصول قید شده در قانون اساسی اعتقاد دارید و این اعتقاد شما به چه اندازه است.

قاضی‌پور ادامه داد: حدود چند دهه بعد از انقلاب، شما در نیویورک ماندید و اصلا شناختی نسبت به خاور میانه و کشورهای همسایه و شرق آسیا ندارید، اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طی اجرای فرامین امام (ره) و رهبر عظیم الشان در مناطق خاورمیانه و آفریقا نمود پیدا کرده است و امروز جنبش‌های اسلامی ایجاد شدند.

وی با طرح این سوال از ظریف که مواضع شما درباره جنبش‌های اسلامی منطقه چیست؟ گفت: آیا بیداری اسلامی را قبول دارد یا مانند برخی‌ها با عناوین حاشیه‌ای سعی در کم رنگ کردن مفهوم مقدس اسلامی دارید؟صراحتا در این باره اظهار نظر کنید؛ در برنامه پیشنهادی شما با وجود آنکه 10 وظیفه اساسی بر عهده وزارت امور خارجه است ولی تنها 5 وظیفه مورد اشاره قرار گرفتند، نظر شخصی شما در مورد مسئله هسته‌ای چیست؟

نماینده ارومیه درمجلس در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: آیا انرژی هسته‌ای را حق مسلم ما می‌دانید یا نه، آیا بر سر منافع ملی معامله خواهید کرد یا نه؟ آیا مانند گذشته تمام کارهای خود را با مقام معظم رهبری هماهنگ می‌کنیدی یا نه؟ آیا مانند مجلس ششمی‌ها به دنبال مشکل سازی برای نظام نیستید؟ آیا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مجبور می‌کنید در مقابل سلطه طلبان کوتاه بیاید؟

وی اضافه کرد: آیا واقعا از کارمند عزیز وزارتخارجه در خارج از کشور حمایت می‌کنید؟ برنامه‌ای توسط شما برای حل بحران اقتصادی و تحریم‌ها مشاهده نشده است؟ آیا شما در این زمینه تخصص دارید؟ از متخصصان امر در این عرصه استفاده خواهید کرد یا نه.

قاضی پور تاکید کرد: یک شائبه‌ای وجود دارد که شما توان نگهداری کیف حامل اسناد محرمانه را ندارید، کیف شما را دزدیده‌اند، لازم است ورزش کنید و اجازه ندهید از این به بعد کیفتان را بدزدند و اسنادتان را ببرند. در برنامه پیشنهادی شما متاسفانه جملاتی از قبیل «گرچه در بین دولت‌ها، عمده‌ترین بازیگر تمام قد ایالات متحده امریکاست» قید شده است. باید پرسید آیا واقعا شما اینگونه فکر می‌کنید؟ نقش ایران اسلامی را با این جمله کمرنگ کرده اید، باید بدانید که آمریکا شیطان بزرگ است و تاکنون هر چه در توان داشت به حمایت از رژیم صهیونیستی اختصاص داد و ما هم از غزه محاصره شده حمایت کردیم، پیروزی نهایی از ان اسلام، ایران و مقام معظم رهبری بود.

قاضی پور افزود: شما در برنامه‌هایتان از فلسطین، لبنان، حزب الله قهرمان و همیشه پیروز و ملت ستم دیده سوریه بحث کلانی را مطرح نکرده‌اید.

وی ادامه داد: سیاست کلی نظام را مقام معظم رهبری تعیین می‌کنند و ما هم باید تبعیت کنیم، همه مردم ایران، امریکا را شیطان بزرگ می‌دانند و او را منشا کودتا در ایران و ضد حقوق بشر می‌شناسند، ملت ایران اسلامی علیه شاه و آمریکا یک جا قیام کرد ولی شما در برنامه‌هایتان حرف از ایالات متحده آمریکا زدید، آیا خبری است که ما مطلع نیستیم؟

این نماینده مجلس در ادامه سخنانش تصریح کرد: شعار « نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» در فتنه 88 توسط برخی وطن فروشان مطرح شد، شما در این رابطه نظرتان را مطرح نکردید، ما طرفدار سرسخت غزه، فلسطین و سوریه هستیم، در برنامه پیشنهادی شما موضوع افغانستان مطرح شده ولی از عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان، پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس، مطلبی مطرح نشده است، نظر شما درباره حاکمیت ایران اسلامی در جزایر سه گانه چیست؟

وی در بخش پایانی سخنانش متذکر شد، غرامت ملت ایران از عراق درباره جنگ تحمیلی، چه می‌شود؟ چه طور آن را خواهیم گرفت؟ حقوق این 70 میلیون نفر ایرانی را چطور از عراقی‌ها دریافت خواهیم کرد.

قاضی‌پور در خاتمه با بیان اینکه در برنامه پیشنهادی شما موضوع روابط ایران با کشورهای اسلامی مشخص نیست و بسیار ضعیف دیده شده است، گفت: در حالی که چشم امید ما به ملت‌های مسلمان و کشورهای اسلامی است.

به گزارش فارس، این نماینده مجلس پس از اتمام سخنانش از محمد جواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه نیز درخواست کرد که محل خدمت و آموزش سربازی خود را بگوید تا مشخص شود که در کجا به خدمت سربازی رفته است و همچنین گفت: ملت، نوکر ما نیست که به جای ما به سربازی بروند و خدمت کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها