امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35639
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه که در صحن علنی امروز عصر مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه که در صحن علنی امروز عصر مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه سخن می گفت با بیان اینکه جوان‌گرایی مسئله درستی است اما نباید منافی کار حرفه‌ای باشد، عملکرد دقیق ظریف در مجموعه مذاکرات 598 نشان داد که وی به خوبی توانست محکومیت عراق را در حمله به جمهوری اسلامی به اثبات رساند.

وی یادآور شد: امروز پیشبرد اهداف کلان نظام نیازمند افزایش روابط خارجه به ویژه در مسئله هسته‌ای است.

جهانگیرزاده با تأکید بر اینکه وزارت خارجه باید با تأسی از فرمایش رهبری مبنی بر عزت، حکمت و مصلحت عمل کند، افزود: این وزارتخانه نیازمند استفاده از نیروهای عاقل و توانمند است که در چارچوب منافع عزتمندانه حرکت کند.

این نماینده مجلس یادآور شد: در گذشته ارتباطات خوبی بین وزارت خارجه با سایر بخش‌ها وجود داشت؛ آقای ظریف در درون این وزارتخانه فرد معقولی به شمار می‌رود و آقای ولایتی در مورد وی گفته است ظریف توانمندترین و ورزیده‌ترین دیپلمات کشور است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی امروز بسیار در فشار قرار دارد و آقای ظریف را می‌کوبد اظهار داشت: آنها می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران از یک دیپلمات قوی استفاده می‌کند. اینکه انتظار داریم آقای ظریف امروز درباره ارتباط با آمریکا یا عدم ارتباط با آن سخن بگوید درست نیست و می‌دانیم که اینگونه بحث‌ها باید در ظرفیت نظام تصمیم‌گیری شود.

جهانگیرزاده تأکید کرد: معتقدم منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و مصالح کشورهای اسلامی ایجاب می‌کند که ما قدرت وزارت خارجه را افزایش دهیم و بدانیم وجود مهره‌ای قوی در رأس وزارت خارجه به نام آقای ظریف می‌تواند منافع جمهوری اسلامی ایران را بیشتر برآورده کند.

این نماینده مجلس یادآور شد: آنچه که درباره بحث ارتباطات نیز گفته شد باید خود وی توضیح دهد اما اگر آقای ظریف با تیم انحرافی ارتباط داشت چرا از کار برکنار شد و رأی به آقای ظریف یک پیام منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها