امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35643
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی آیتی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در یادداشت خود با عنوان «آزمون بزرگ مجلس» آورده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی آیتی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در یادداشت خود با عنوان «آزمون بزرگ مجلس» آورده است: 

این روزها مجلس در مقابل آزمون بزرگی قرار گرفته است، آزمون رأی اعتماد به دولتی که رئیس آن برگزیده ملت بزرگ ایران در 24 خرداد 92 است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواظب باشند که به دلایل احساسی و غیرکارشناسی در مقابله و مخالفت با کابینه روحانی قرار نگیرند، چراکه در این حالت چنین تلقی می‌شود که نمایندگان در مقابل رأی و نظر مثبت مردم ایستاده‌اند.

آزمون بزرگ و حساس مجلس تا چند روز دیگر نشان خواهد داد که آیا مجلس همانند ملت بزرگ ایران در انتخاب اصلح با نظر کارشناسی و بیطرفی در مورد کابینه قضاوت خواهد کرد یا ممکن است به دلایل احساسی و جناحی از همکاری و همراهی دولت برگزیده بازمانده و در آینده از مردم فاصله بگیرد.

تجربه بعضی از دوره‌های گذشته مجلس نشان می‌دهد که فاصله گرفتن نمایندگان ملت از مردم چگونه سبب ریزش رأی و حذف نمایندگان از گردونه انتخابات آینده می‌شود، بنابراین آزمون بزرگ مجلس یعنی هوشیاری نمایندگان در دادن رأی و نظر کارشناسی و عادلانه به اعضا دولت روحانی و این همدلی و همراهی مجلس با دولت می‌تواند نشانه‌هایی از یک تحول و تغییر در آینده جمهوری اسلامی ایران باشد.

نمایندگان با تجربه حمایت‌های نادرست، احساسی و غیرکارشناسی در 8 سال گذشته باید به این نتیجه با ارزش رسیده باشند که حمایت و پشتیبانی از دولت ناکارآمد چه لطمات و صدماتی به منابع عظیم کشور وارد کرده و همه کسانی که در این حمایت مشارکت داشته‌اند، باید در مقابل تاریخ و خداوند مسئول و پاسخگو باشند.

حماسه بزرگ 24 خرداد و پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری حادثه غیرقابل پیش‌بینی بود که هم اصلاح‌طلبان و هم اصول‌گرایان را غافلگیر کرد. روند انتخابات از یکی دو سال قبل به گونه‌ای در حال شکل‌گیری بود که کمتر کسی گمان می‌کرد از میان چهره‌های شاخص منتسب به اصلاح‌طلبان و اصولگرایان، ناگهان یک چهره معتدل و فراجناح به میدان بیاید و از دو عامل مهم یعنی تفرقه اصول‌گرایان و وحدت اصلاح‌طلبان بهره ببرد و برنده میدان انتخابات شود.

اینک که این پیروزی شگفت‌انگیز اتفاق افتاده و اصول‌گرایان هنوز در بهت و حیرت آن، خود را بازنده می‌بینند، جا دارد که به جای مقابله با عزم ملی و اراده مقدس مردم، در کنار ملت و همدل و همراه با آنها به ادامه راه ترقی و تعالی مملکت کمک کنند.

امروز ملت ایران با چشمانی باز و هوشیارانه به اعمال وکلای خود در مجلس می نگرد و رفتارهای آنها را زیر نظر دارد و در این جریان حساس سیاسی، هرگونه حرکت احساسی و غیرکارشناسی از سوی نمایندگان مجلس، می‌تواند سبب ریزش اعتبار و رأی آنها شود. نمایندگان مجلس باید توجه داشته باشند که هرگونه اعمال و رفتار، برخلاف رأی و نظر ملت بزرگ ایران که حدود 19 میلیون رأی به روحانی داده است، می‌تواند سابقه آنها را مخدوش کرده و آینده آنها را به خطر اندازد.

نمایندگان مردم به راستی باید نماینده خواست و نظر مردم باشند و نباید برخلاف اراده ملت، حرکت کرده و ساز مخالف با روحانی و کابینه او را کوک کنند، چراکه امروز خواست مردم حمایت از روحانی و کابینه اوست.
*نماینده سابق مجلس
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها