امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3565
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۹
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علیرضا پرورش» رییس حوزه هنری استان فارس با اعلام این خبر گفت: این جشنواره به صورت غیر رقابتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علیرضا پرورش» رییس حوزه هنری استان فارس با اعلام این خبر گفت: این جشنواره به صورت غیر رقابتی با محوریت آیین‌های شادی و سرور مناطق و نواحی ایران با حضور نزدیک به 90 نفر در قالب 10 گروه موسیقی، طی روزهای 11 تا 13 اردیبهشت و به مدت سه شب برگزار می‌شود.

پرورش افزود: در این جشنواره شاد موسیقی که همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) و هفته شیراز برگزار می‌شود، با حضور گروه‌های استاد شاه نوری از گیلان، گل محمد بلوچستان ، سرنا نوازان از لرستان، دو گروه موسیقی از کردستان، لیان از بوشهر، بازیهای آیینی از کاشمر، واسونک‌های شیرازی از فارس، گروه موسیقی از دشتستان و بیرجند اجرای برنامه خواهند داشت.

رییس حوزه هنری استان فارس درباره ویژگی خاص جشنواره سرنای وحدت گفت: در طول این جشنواره هر اجرای موسیقی همراه با توضیحات پژوهشی فرهنگ شناسان مناطق و نوازندگان سازهای بومی هر گروه همراه خواهد بود که در طول این جشنواره مخاطبان را با ریشه‌های تاریخی و آیینی هر منطقه و محتوای اشعار، ترانه ها و آیین‌هایی که اجرا می‌شود، آشنا می‌کنند.

وی در خصوص مکان و زمان اجرای  این جشنواره گفت: 11 تا 13 اردیبهشت ساعت 20 تا 22:30 در سینما شیراز به آدرس شیراز، خیابان لطفعلی خان، چهار راه خیرات سینما شیراز (سینما کاپری سابق) برگزار می‌شود. مخاطبان می‌توانند با حضور در حوزه هنری استان فارس کارت ورود به این مراسم را دریافت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها