امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35660
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج عبدی نماینده مردم خرم آباد در مجلس به عنوان نماینده موافق وزیر پیشنهادی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج عبدی نماینده مردم خرم آباد در مجلس به عنوان نماینده موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: وقتی آقای قاضی زاده هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت معرفی شد احتمال می‌دادند که با او مخالفت کنند اما امروز برای دفاع از برنامه‌های پیشنهادی وی به عنوان نماینده موافق هستم.

عبدی با بیان اینکه حوزه تخصصی بهداشت با چالش‌های جدی مواجه است در همین زمینه به نابسامانی‌های این بخش همچون عدم عدالت در خدمات درمانی دولتی، رها شدن بخش درمان خصوصی و بلاتکلیفی بخش خصوصی و همچنین منابع مالی بخش بیمه اشاره کرد و افزود:  تاوان این مشکلات را مردم باید پس بدهند و از این رو بیش از 75 درصد هزینه سنگین درمان را مردم از جیب پرداخت می‌کنند.

نماینده موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نمایندگان مردم در مراجعات مردم و نیازمندان مشکلات این حوزه را لمس کرده اند تاکید کرد: بنابراین وکلای ملت و برنامه پنجم توسعه و هدفمندی یارانه‌ها به این مشکلات توجه جدی داشته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس همواره با حوزه درمان چالش دارد ادامه داد: کمبود منابع علت اصلی این چالش نیست و اگر بودجه زیادی هم به این بخش اختصاص داده شود باز مشکلات حل نخواهد شد، چرا که مشکل این حوزه در مدیریت و برنامه است.

عبدی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در بخش پزشکی، پزشکان فوق تخصص، کادر پیراپزشکی و پرستاران یاد آور شد: کمبود اقتدار درون بخشی و برون بخشی نظام سلامت باعث شده قوانین بالا دستی به ویژه برنامه پنجم توسعه و پزشک خانواده در حوزه سلامت انجام نشود. بنابراین فردی باید این مشکل را حل کند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه من این تعهد و تخصص را که متناسب با حل مشکلات حوزه سلامت است در آقای هاشمی دیده‌ام، به حمایت قاطع کمیسیون بهداشت مجلس از وزیر پیشنهادی اشاره کرد و افزود: آقای هاشمی فردی با روحیه جهادی است که 33 ماه نیز در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته و در عین حال تخصص خود را در حوزه چشم پزشکی کسب کرده است که ما نظیر او را در کشور کم داریم.

وی در پایان با اشاره به برخی رئوس برنامه وزیر پیشنهادی بهداشت همچون کاهش آسیب اجتماعی، تدوین برنامه جدید آموزشی برای تربیت نیروی انسانی در بیمارستان شهرهای زیر 200 هزار نفر و تدوین برنامه سالمندان خاطر نشان کرد: با توجه به تخصص ممتاز هاشمی و مدیریت جهادی او که به همراه برنامه‌اش منطبق بر قانون است انتظار می‌رود که وکلای ملت با رای بالا به او مقدمات بازسازی وزارتخانه بهداشت را فراهم کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها