امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35663
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس در موافقت با  قاضی‌زاده ‌هاشمی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس در موافقت با  قاضی‌زاده ‌هاشمی وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس گفت: اداره کردن وزارت بهداشت یکی از پیچیده‌ترین مدیریت‌های اجرایی در دولت است. علیرغم ارتقای افتخارآمیز وضعیت بهداشت، درمان در کشور نگرانی‌هایی نیز در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: 75 درصد از عوامل اثرگذار حوزه بهداشت از جمله آلودگی هوا، آمار سوانح رانندگی و مرگ و میر، دیابت، بیماری‌های قلبی، ناباروری و آمار نزولی نگران کننده جمعیت مسائلی هستند که نگرانی‌هایی را در این زمینه به وجود آوردند.

احمدی‌لاشکی در ادامه گفت: قاضی‌زاده هاشمی کسی است که آمده تا به این مسائل پاسخ دهد. اینکه پزشک خانواده باعث سردرگمی‌خانواده‌ها در استان‌ها شده و اینکه قیمت برخی از اقلام دارویی یک شبه بیش از 200 برابر افزایش پیدا کرده و همچنین فاصله شدید درآمدی پزشکان که در بعضی مواقع به بیش از صد برابر رسیده پدیده‌هایی است که باید در وزارت بهداشت و درمان به آنها پاسخ داده شود و ما معتقدیم قاضی‌زاده آمده تا به آنها پاسخ دهد.

وی افزود: خودکفا کردن مراکز درمانی دولتی فاجعه بزرگی است و همچنین دفترچه‌های بیمه روستایی به دفترچه‌های رسوایی تبدیل شده چرا که هیچ کدام از بیمارستان‌های خصوصی و حتی درمانگاه‌های شهری این دفترچه‌ها را نمی‌پذیرند.بیمه یک صنعت است نه راه حلی برای تصدی‌گری و همه اینها مسائلی است که در برنامه‌های پیشنهادی بهداشت و درمان و آموزش پزشکی آمده است.

نماینده موافق وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان در ادامه گفت:‌قاضی‌زاده هاشمی آمده تا به عدم تناسب هرم پزشکان و پیراپزشکان خصوصا پرستارانی که در بعضی از مواقع دو شیفت کار می‌کنند پاسخ دهد.

احمدی‌لاشکی خاطرنشان کرد: تعهد، تخصص و مدیریت ویژگی‌های اساسی هستند که وی همه آنها را برخوردار است. ایشان شش سال مشاور ارشد وزیر بهداشت بوده و رزومه وی این را نشان می‌دهد.

وی افزود: قاضی‌زاده هاشمی 33 ماه در جنگ حضور داشته 2 بار مجروح شده و امروز نیز از جانبازان این مملکت به حساب می‌آید. ضمن اینکه برادر وی نیز جزو شهدای شیمیایی است. مدیریت ایشان در ایام جهاد سازندگی در سال‌های 61 و 62 سبب تربیت مدیران و فرماندهان لایق امروز است.

نماینده موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه تصریح کرد: ایشان در برنامه خود سه نوع مدیریت آورده است. مدیریت فوری، افق چشم‌انداز و دولت یازدهم نشان از این است که وی ریز مسائل را در حوزه بهداشت و درمان دیده است.

احمدی‌لاشکی در ادامه گفت: 157 مقاله علمی جهانی قاضی زاده هاشمی در نشریات معتبر با نمایه ISI چاپ شده و وی 31 روش عمل جراحی چشم را ارائه و رتبه اول را در بورد تخصصی چشم به دست آورده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها