امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35665
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر پارلمان در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مواضع و سؤالات خود را مطرح کرد.

وی به مشکلات موجود در بخش درمانی کشور اشاره کرد و از لزوم حل این مشکلات توسط مدیران این بخش سخن گفت.

وی اضافه کرد:‌ من سؤالاتم را مطرح می‌کنم و اگر آقای قاضی‌زاده به پرسش‌های من پاسخ قانع کننده بدهد دستش را می‌بوسم و به وی رای می‌دهم.

این نماینده مردم در مجلس به اهمیت سلامت و تاثیر آن در زندگی انسان اشاره کرد و بر لزوم توجه مدیران و مسئولان به این بخش تاکید کرد.

لاهوتی با ابراز تاسف نسبت به اینکه اعتبارات لازم برای بخش دارو، امکانات و تجهیزات پزشکی اختصاص نیافته، تصریح کرد: اعتبارات لازم در این بخش‌ها با پوشش جمعیتی پیشرفت نمی‌کند.

وی ادامه داد: امروز نظام بیمه‌ای کشور با تعداد قابل توجهی بیمه شده مواجهند که دارای دفترچه بوده و حق بیمه پرداخت می‌کنند اما خدماتی به اندازه نیاز و به صورت درست به آنها داده نمی‌شود.

این نماینده مجلس به مشکلات دیگری از حوزه بهداشت و درمان را برشمرد و از وزیر پیشنهادی پرسید که آیا  می‌توانید با کمیسیون بهداشت مجلس همکاری لازم را برای رفع این مشکلات داشته باشید؟

وی همچنین با طرح این سؤال که برنامه شما برای مباحث درمانی چیست، اظهار داشت: شما باید توضیح دهید که چگونه توزیع عادلانه ثروت و نیروی انسانی را مدیریت خواهید کرد؛ البته پاسخ شما به پرسش‌های ذکر شده تا کنون قانع‌کننده نبوده است.

لاهوتی از عدم رشد مناسب بخش دولتی در حوزه بهداشت و درمان سخن گفت و با طرح این پرسش که آیا تمامی مردم توان مراجعه به بخش خصوصی را برای درمان دارند، تصریح کرد: ما با بخش خصوصی مخالف نیستیم اما باید به بخش دولتی نیز توجه داشت تا به سطح مطلوب برسد.

این نماینده مردم در خانه ملت به تفاوت‌های موجود در درآمد بخش خصوصی اشاره کرد و در همین زمینه گفت: حقوق یک پزشک عمومی در بخش دولتی بسیار کم است که همین مسئله باعث مهاجرت آنها شده است.

لاهوتی در ادامه سخنان خود سوالات دیگری در مورد آینده بخش بهداشت و درمان مطرح کرد و خواستار پاسخگویی وزیر پیشنهادی به این سؤالات شد.

وی خطاب به وزیر پیشنهادی بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: به صداقت، درستی، پاکی و جهادی بودن شما اعتقاد دارم اما در کارنامه مدیریت شما فقط مدیریتی یک دانشکده آن هم به مدت 6 ماه وجود دارد که البته آنجا را رها کرده و رفتید، حال چه تضمینی وجود دارد که شما پس از رای اعتماد این بخش بهداشت و درمان را رها نکرده و نروید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار