امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35684
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه) طی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه) طی تذکری با استناد به بند 11 ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس گفت: از آقای دکتر منظری توکلی که درخواست بنده برای تذکر موجب قطع نطقشان شد عذرخواهی می‌کنم.

وی با بیان اینکه درخواستش برای ارائه تذکر خارج از چارچوب آیین نامه داخلی مجلس نبود، افزود: بنده یک سال عضو هیئت رئیسه مجلس بودم و حالا که پایین آمده‌ام می‌توانم از حقوق خودم دفاع کنم.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه تذکر و اخطار حق قانونی نمایندگان است افزود: بنده نفعیا و یا اثباتا نظری درباره اظهارات آقایان بود ندارم  اما لازم است چند نکته را قید کنم.

جهانگیرزاده ادامه داد: منشی محترم هیئت رئیسه که بسیار عزیز من است مسئول تذکرات مجلس است، اما اجازه تذکر به بنده نداد، من نمی‌توانم منتظر بمانم که 40 نفر تذکر بدهند و سپس نوبت من شود در حالی که تذکرم در چارچوب و طبق دستور است.

وی افزود: گاهی تصور می شود در هیئت رئیسه طبق مساوات عمل نمی‌شود و ما طبق عدالت عمل نمی‌کنیم چرا که بعضا تلاش می‌شود برای برخی که می‌خواهند تذکر بدهند، زودتر تذکرشان را مطرح کنند اما برای همه این طور نیست.

نماینده مردم ارومیه گفت: آقای قاضی‌پور عزیز همه تنش پر از ترکش است و فردی کاملا صادق است که صداقت دارد، لذا اشکالی ندارد می‌تواند نظرش را بگوید گر چه ایشان شهامت داشتند و از حرفی که زدند عذرخواهی هم کردند.

جهانگیرزاده گفت: اشکال بنده این است که چرا برخی دوستان می‌روند جلوی آقای قاضی پور و هنگام نطقش می‌گویند «بیا پایین» در حالی که تذکر حق قانونی نماینده است.

نماینده مردم ارومیه خطاب به ابوترابی گفت: همانطور که آقای پورابراهیمی هم گفتند، اگر شما اجازه می‌دادید در زمان خودش تذکرها داده می‌شد، این اتفاقها نمی‌افتاد.

حجت الاسلام ابوترابی که ریاست بخش جلسه علنی مجلس را به عهده داشت در پاسخ به تذکر نماینده ارومیه گفت: درباره تذکر‌ها همانطور که آقای دهقان گفتند برخی‌ها پیش از شما ثبت نام کرده بودند و ما نمی‌توانستیم اجازه بدهیم که شما تذکر بدهید.

وی همچنین گفت: که برای رعایت نظم و انضباط مجلس ملزم به رعایت آیین نامه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها