امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35696
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 219
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس چهارمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس چهارمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی حسن روحانی در حالی دقایقی پیش به پایان رسید که این جلسه 9 ساعته با حواشی جالبی همراه بود.

همانند جلسه روز گذشته، روحانی در جلسه عصر مجلس حضور نداشت و البته وزرای پیشنهادی وی همراه با برخی معاونانش جای خالی او را پر کرده بودند.

*محمود علوی گزینه پیشنهادی وزارت اطلاعات در ابتدای سخنان خود و به هنگام پاسخ به شبهه عدم سنخیتش با وزارت اطلاعات به مزاح خطاب به نمایندگان گفت: آقای روحانی سنخیت افراد را تا حدی می‌داند که در مراسم تحلیف و به هنگام حضور رئیس‌جمهور سودان، به بنده دستور دادند که به استقبال ایشان بروم. به نظر می‌رسد منظور وزیر پیشنهادی اطلاعات از این گفته شباهت چهره و رنگ پوست علوی با رئیس جمهور سودان بوده باشد!

*علوی بعد از پایان نطقش در جمع گروهی از نمایندگان حامی‌اش قرار گرفت و بازار مصافحه و روبوسی داغ شد به طوری که رئیس مجلس به مزاح خطاب به نمایندگان گفت: آقای علوی خیلی هم بوسیدنی نیست؛ سلیقه هم چیز خوبی است.

*نادر قاضی‌پور که به عنوان نماینده مخالف با وزیر اقتصاد در نطق مخالفتش خطاب به وزیر پیشنهادی گفت که وی باید درباره خدمت سربازی‌اش به نمایندگان توضیح بدهدکه علی طیب‌نیا بعد از پایان نطقش کارت پایان خدمتش را به سمت نمایندگان گرفت و به نمایندگان نشان داد. البته قاضی‌پور به هنگام مخالفت با وزیر اقتصاد از اینکه به گفته او 7 وزیر از اصفهان انتخابات شده‌اند انتقاد کرده بود که این انتقادش با پاسخی همراه نشد.

*ظریف گزینه پیشنهادی وزارت امور خارجه در نطق خود که قرار بود 10 دقیقه از آن را به رئیس‌جمهور بدهد تا حدی  گرم شد که به تذکرهای‌ هیئت‌رئیسه توجهی نمی‌کرد؛ لاریجانی به کنایه در هنگام نطق وزیر پیشنهادی وزارت خارجه گفت: نمی‌خواهید دو دقیقه هم برای رئیس‌جمهور وقت بماند؟ وقتی ظریف مطالب خود را همچنان ادامه می‌داد رئیس‌ مجلس مجددا به هنگام نطق وی گفت: اگر می‌خواهید وقت وزیر بهداشت را هم بدهیم شما سخن بگویید مثل اینکه خطیب توانمندی هستید.

*بعد از پایان نطق ظریف، وی همانند وزیر اطلاعات مورد استقبال برخی از نمایندگان حامی‌اش قرار گرفت و نمایندگانی که قصد روبوسی با وی داشتند دور او جمع شدند.

علی لاریجانی که امروز در مزاح کم نگذاشته بود گفت: دوباره معانقات شروع شد البته ایشان کیفیت بیشتری دارد.

*وقتی زمان به 17.30 رسید، علی لاریجانی گفت: باید یک پیشنهادی را به رای نمایندگان بگذاریم. نمایندگانی که متوجه شده بودند که وی می‌خواهد برای جلسه شیفت سوم رای‌گیری کند با دو دو گفتن با وی مخالفت کردند که لاریجانی گفت: شما از کجا می‌دانید پیشنهاد من چیست؟ شاید می‌خواهم بگویم جلسه بعدی شنبه باشد و در نهایت رئیس مجلس برای تمدید دو ساعته و یک ساعته جلسه رای‌گیری کرد که پیشنهاد دوم تصویب شد.

* قاضی‌پور که برای مخالفت با گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت نطق می‌کرد در انتهای سخنانش گفت: دو نماینده حامی دولت، پیرموذن و تاج‌گردون به من می‌گویند بیا پایین که من این کار را نمی‌کنم؛ اقدام تاج‌گردون و پیرموذن که مورد اعتراض جهانگیر‌زاده دیگر نماینده ارومیه قرار گرفته بود فضای مجلس را برای دقایقی متشنج کرد به طوری که جهانگیر‌زاده در اعتراض به اینکه رئیس جلسه اجازه تذکر به او نمی‌داد با فریاد زدن بر سر هیئت رئیسه برای دقایقی نظم مجلس را به هم ریخت که در این مدت برخی نمایندگان از جمله غلامعلی حداد عادل برای برقراری نظم جلسه با جهانگیر‌زاده صحبت کردند تا در اداره جلسه به ابوترابی فرد کمک کرده باشند، البته این اظهارات قاضی‌پور بعد از پایان جلسات علنی نیز نیمچه تنش‌هایی را به دنبال داشت به طوری که بهروز نعمتی نماینده اسد‌آباد به طور لفظی بعد از پایان جلسه علنی با قاضی‌پور درگیر شد که با میانجی‌گری نمایندگان ختم به خیر شد.
*چهارمین جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در حالی با برخی تنش‌ها به پایان رسید که تنی چند از نمایندگان از مردم که به طور زنده جلسه علنی را مشاهده می‌کردند عذرخواهی کردند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها