امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35699
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، عبدالحمید درویش دبیرکل حزب دموکراتیک کُرد سوریه از توافق بین گروه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، عبدالحمید درویش دبیرکل حزب دموکراتیک کُرد سوریه از توافق بین گروه‌های شبه نظامی کُرد با ائتلاف معارضان سوری خبر داد و افزود: براساس این توافق قرار شده تا نیروهای معارضان به مناطق تحت کنترل بازگردند و اسراء نیز تبادل شود.

توافق طرفین در دیدار بین احمد جربا رئیس ائتلاف مخالفان با نماینده گروه‌های کُرد سوریه در استانبول به دست آمده است و در این نشست کُردها با درخواست مخالفان برای استفاده از مناطق شمالی کُردستان سوریه برای بهره گیری در جنگ علیه دولت دمشق مخالفت کردند.

درگیری بین کُردهای سوریه با مخالفان مسلح دولت بشار اسد طی هفته‌های اخیر در حلب، الرقه و حسکه با تلاش مخالفان برای ورود به این مناطق تشدید شده است.

از سوی دیگر 300 نفر از معارضان سوری در نشستی در استانبول آمادگی خود برای در اختیار گرفتن حکومت آینده سوریه در دوره انتقالی را اعلام کردند.

براساس توافق معارضان در دوره انتقالی قانون اساسی تصویب شده در 1950 مد نظر خواهد بود و قوانین مربوط به آن دوره درباره رئیس حکومت و رئیس پارلمان به همراه دستگاه قضایی مستقل حکمفرما می‌شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها