امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35716
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جفری گلدبرگ» خبرنگار مشهور آمریکایی به نقل از منابعی خبر داد «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جفری گلدبرگ» خبرنگار مشهور آمریکایی به نقل از منابعی خبر داد «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا به نخست وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داده این رژیم در صورت شکست مذاکرات سازش، با بحران مشروعیت در مجامع بین‌المللی روبرو خواهد شد.

جفری گلدبرگ در آغاز این گزارش در خبرگزاری بلومبرگ می‌نویسد «هیئت صلح جان کری به خاورمیانه، اگر نگوییم کاملاً، هیئتی نیمه‌خیالپرداز است.»

این گزارش می‌افزاید طرفین مذاکرات، هنوز حتی درباره موضوعاتی که باید در مذاکرات پیش رو با هم گفت‌وگو کنند هم به توافق نرسیده‌اند.

اما به زعم این خبرنگار آمریکایی یک موفقیت جان کری این بوده که توانسته «تا حدودی» توجه بنیامین نتانیاهو را به خود جلب کند.

«جفری گلدبرگ» در توضیح عبارت «تا حدودی» می‌نویسد: «به این دلیل می‌گویم تا حدودی، چون برنامه شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری که نوعی خودزنی است، با شتاب به پیش می‌رود.»

با این حال، چنانکه مقاله‌نویس بلومبرگ استدلال می‌کند برخی نشانه‌ها حاکی از آن هستند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اکنون متوجه هزینه‌هایی که این رژیم روزی ممکن است بابت ادامه شهرک‌سازی‌ها بدهد، شده است.

اخیراً برخی از سران شرکت‌های تولیدی در دیدار با وی گفته‌اند نگران این هستند که تولیدات آنها روزی در کشورهای اروپایی تحریم شوند. جان کری، وزیر خارجه آمریکا هم نگرانی مشابهی را به نتانیاهو گوشزد کرده است.

طبق گزارش گلدبرگ، جان کری در هفته‌های اخیر به نتانیاهو هشدار داده است: «در صورتی که مذاکرات صلح حاصلی نداشته باشند، اسرائیل ممکن است به زودی با کمپین‌های بین‌المللی مشروعیت‌زدایی ـ یا چنانکه خود جان کری گفته کمپین‌هایی بسیار گسترده ـ مواجه شود.

طبق گفته منابعی گمنام که این خبرنگار آمریکایی با آنها صحبت کرده است: «کری معتقد است چیزی که نتانیاهو به اندازه بمب اتمی ایران از آن می‌ترسد قدرت روزافزون جنبش‌های بین‌المللی است که طالب انزوا، لکه‌دار کردن و شیطانی نشان دادن اسرائیل هستند.»

انتهای پیام/ص     
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها