امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35718
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شمار زیادی از گروه‌های مسلح روز گذشته دوشنبه حمله گسترده‌ای را با هدف نفوذ به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شمار زیادی از گروه‌های مسلح روز گذشته دوشنبه حمله گسترده‌ای را با هدف نفوذ به شهر «جرمانا» از توابع ریف دمشق در جنوب سوریه از سمت بوستان‌های همجوار مسیر فرودگاه بین المللی دمشق آغاز کردند.

گروه‌های مسلح در این حمله تلاش کردند، از موانع کمیته‌های مردمی موجود در مسیر فرودگاه بین المللی دمشق را تصرف و با گذر از این موانع منطقه جرمانا را تصرف کنند که با مقاومت و ایستادگی کمیته‌های مردمی مستقر در این موانع مواجه شدند که منجر به وقوع درگیری‌های شدید و سخت بین عناصر کمیته‌های مردمی و عناصر مسلح شد.

در جریان درگیری‌های پیش آمده کمیته‌های مردمی منطقه جرمانا بیش از 50 فرد مسلح را کشته و شمار زیاد دیگری را زخمی و حمله آنها برای تصرف شهر جرمانا را دفع کردند.

گروه‌های مسلح پیش از آغاز حمله به شهر جرمانا در پایگاه‌ها و صفحات اینترنتی خود با دادن اطلاعیه‌ها و انتشار اعلامیه‌هایی از عناصر مسلح و دیگر گروه‌های تروریستی خواسته بودند، «دروزی‌های» ساکن منطقه «جبل العرب» به این بهانه که حامی و تایید کننده نظام سوریه هستند را هدف قرار دهند.

این گروه‌های مسلح وابسته به «ارتش آزاد سوریه» از آغاز حملات خود علیه دروزی‌های منطقه جبل العرب با آغاز حمله به آنها در شهر جرمانا را اعلام کرده بودند.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها