امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35725
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۱
تعداد بازدید: 259
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز پارلمان در سخنانی به عنوان مخالف برنامه‌های سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: همکاران عزیز به خاطر بهداشت و درمان و جان مردم به حرف‌های من گوش کنید، آیا اگر آقای قاضی‌زاده، وزیر مستضعفی بود، از او حمایت می‌کردید؟ شماها به خاطر پولش از او حمایت کردید، بنشینید و به سخنان من گوش دهید.

به گزارش فارس، این جملات قاضی‌پور با اعتراضات و انتقادات شدید نمایندگان مجلس و فریادهای مکرر وکلای ملت مواجه شد که در نهایت قاضی‌پور با درخواست ابوترابی‌فرد از آنان عذرخواهی کرد.

نماینده ارومیه در مجلس در ادامه سخنانش در مجلس گفت:‌بحث ما بهداشت و درمان و علوم پزشکی است یعنی بازی کردن با جان انسان‌ها، ما در مورد وزارتخانه‌ای صحبت می‌کنیم که اگر به عنوان مثال از خون آلوده استفاده کند، جان هزاران نفر به خطر می‌افتد. بیماری ایدز و هموفیلی گسترش پیدا می‌کند و برای آن اشتباه کوچک میلیاردها تومان هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: بنابراین باید بدانیم امروز می‌خواهیم درباره جان انسان‌های پاک، ولایت‌مدار و شجاع سخن بگوییم که هر اشتباه خواسته یا ناخواسته از سر سهو یا عمد، ممکن است آثار جبران‌ناپذیری را به جا بگذارد.

این نماینده مجلس همچنین گفت: کسانی که گرفتاری‌های فراوان و دل‌مشغولی‌های گوناگون دارند، می‌توانند به وظایف اصلی‌شان توجه کنند و آقای دکتر هاشمی از جمله کسانی است که تخصص و دانش عالی وی باعث می‌شود گاهی اوقات از وظایف اصلی وزارتخانه غافل شود به خصوص بیماران اروژانسی و تهیه مواد اولیه و اتاق عمل‌ها و داروهای بیماران خاص و نظارت بر حوزه دارو و غذا، حتی نوآوری‌ها این موضوعات موارد کوچکی نیست.

وی با بیان اینکه بنده در این جا نمی‌خواهم مسائل شخصی آقای هاشمی را مطرح کنم، گفت: آقای سعادت استاندار اسبق‌مان و آقای قالیباف شهردار تهران، گفته شما (قاضی‌زاده هاشمی) در زمان جنگ کارهای خوبی انجام داده‌آید. هرچند که بنده مسائلی دارم و به احترام بزرگانی که از مشهد همکار ما هستند و این مسائل را به من گفته‌اند، اما آنان را مطرح نمی‌کنم.

قاضی‌پور تاکید کرد: شایعاتی وجود دارد که اصلا به آنان نمی‌پردازم ولی می‌خواهم طبق قانون جنابعالی (قاضی‌زاده هاشمی) لیست اموال خودتان را به قوه قضائیه ارائه دهید. من نمی‌گویم که شما به روستاها رفته‌اید در صدا و سیما تبلیغ کرده‌اید که 5 هزار عمل جراحی انجام دادید ولی باید توضیح دهید که این موارد از مالیات کم شده تا خمس بوده یا خارج از خمس و مالیات بوده است!!

نماینده ارومیه در مجلس در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: آقای قاضی زاده! آیا شما در توزیع امکانات حمایتی و آزمایشگاه‌های مجهز، عدالت را رعایت خواهید کرد یا همه را در تهران و مراکز استان‌ها توزیع خواهید کرد؟ آیا برای بیمارستان‌های نیمه‌تمام در شهرهای کوچک برنامه دارید؟ آیا در تمامی درمانگاه‌های روستایی پزشک و پرستار مقیم خواهد شد؟ یا مردم روستاها ناچارند حتی برای تزریق یک آمپول به شهرها مراجعه کنند؟

وی در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: برنامه شما درباره تهیه دارو چیست؟ به تولیدات داخلی توجه خواهید کرد، فکر می‌کنید راه انداختن کمیته مشکلات را حل می‌کند، آیا وزرای سابق اصلا این کمیته را راه انداختند؟ شما با افرادی که در بیمارستان‌های خصوصی تخلف می‌کنند، برخورد خواهید کرد؟

قاضی‌پور همچنین گفت: آن افرادی که در بیمارستان‌ها به دست پزشکان کشته می‌شوند و شکایت می‌کنند، آیا به شکایات این خانواده‌های رسیدگی می‌کنید.

قاضی‌پور در خاتمه گفت: برنامه عملیاتی شما درباره معاونت درمانی تامین اجتماعی چیست؟ آیا شما می‌خواهید بیمارستان‌های تامین اجتماعی که با خون‌بهای کارگران ساخته شده را تصاحب کنید یا کمک‌شان کنید؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها