امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35730
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 153
نادر ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت خواستار حمایت از صنایع دستی گیلان شد و اظهار کرد: حمایت از صنایع دستی موجب اشتغالزایی در استان ...

نادر ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت خواستار حمایت از صنایع دستی گیلان شد و اظهار کرد: حمایت از صنایع دستی موجب اشتغالزایی در استان می‌شود.

وی صنایع دستی را از هنرهای اصیل گیلان عنوان کرد و افزود: هنرهای اصیل سد محکمی در مقابل هجوم فرهنگ پوچ بیگانه است.

ذاکری با اشاره به شناسایی هنرمندان صنایع دستی در گیلان، تصریح کرد: هنرمندان شناسایی شده صنایع دستی استان از مرز 16 هزار نفر گذشته است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر بیمه هنرمندان صنایع دستی تاکید کرد و گفت: بیمه ابزاری برای حمایت و نظارت بر هنرمندان صنایع دستی است.

وی بیمه هنرمندان صنایع دستی را دارای یارانه دانست و بیان کرد: اگر هنرمندان صنایع دستی نتوانند فعالیت خود را در تولید و عرضه محصولات صنایع دستی ادامه دهند، از تسهیلات بیمه محروم می‌شوند.

ذاکری پرداخت حق‌بیمه را برابر قانون 27 درصد حقوق افراد اعلام کرد و یادآور شد: دولت 20 درصد از مبلغ مذکور را پرداخت می‌کند و هفت درصد پرداخت حق‌بیمه به عهده هنرمندان است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در ادامه از پرداخت تسهیلات کم بهره به هنرمندان صنایع دستی در سال 92 خبر داد و اذعان کرد: سال گذشته پرداخت تسهیلات کم بهره به هنرمندان صنایع دستی نسبت به سال 90 کاهش داشته است اما پیگیر هستیم این وضعیت در سال 92 بهتر شود.

وی پرداخت تسهیلات کم بهره به هنرمندان صنایع دستی را در قالب مشاغل خانگی عنوان کرد و افزود: سود تسهیلات مذکور چهار درصد است و تا سقف 5 میلیون تومان به هنرمندان صنایع دستی پرداخت می‌شود.

ذاکری با اشاره به پرداخت تسهیلات زودبازده به هنرمندان صنایع دستی گیلان، خاطرنشان کرد: تسهیلات مذکور با تایید طرح توجیهی از طرف سازمان میراث فرهنگی پرداخت می‌شود و مبلغ تسهیلات بدون سقف است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر بسته‌بندی مناسب صنایع دستی، اظهار کرد: گیلان از استان‌های مطرح بسته‌بندی صنایع دستی در کشور است.

وی بسته‌بندی صنایع دستی گیلان را از مواد طبیعی دانست و بیان کرد: گلیم، رشتی‌دوزی، آثار چرمی و سفالینه در حجم کوچک با مواد طبیعی بسته‌بندی می‌شوند.

انتهای پیام/84001/صا30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها