امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35731
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، امروز 25 استاندار مصر در برابر عدلی منصور رئیس جمهور موقت این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، امروز 25 استاندار مصر در برابر عدلی منصور رئیس جمهور موقت این کشور سوگند یاد کردند که در این میان نام 20 نفر از آنها برای اولین بار است که به این سمت گمارده می‌شوند.

البته قرار بود 27 استاندار امروز سوگند یاد کنند ولی درباره استاندار استان «بحر الاحمر» توافق حاصل نشد و «یاسر الهضیبی» معاون رئیس حزب الوفد که برای استانداری «المنوفیه» انتخاب شده بود، حاضر به قبول این سمت نشد.کشور مصر دارای 29 استان است.

برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که تعدادی از استانداران جدید از ژنرال‌های بازنشسته ارتش مصر هستند که این مسئله با اعتراض گسترده طرفداران اخوان المسلمین روبرو شده است.

انتخاب ژنرال‌های بازنشسته به عنوان استاندار در دوره حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر متداول بود.

امروز معترضان در واکنش به این مسئله دست به تظاهرات زدند و قصد حرکت به سوی کاخ الاتحادیه را داشتند که با دخالت نیروهای امنیتی این تظاهرات به خشونت کشیده شد.

انتخاب استاندارها جدید در مصر در اواخر بهار امسال توسط محمد مرسی به یکی از دلایل اصلی اوج گیری اعتراضات علیه وی تبدیل شد.مرسی که اعضای اخوان و حزب النور را در سمت استانداری منصوب کرده بود با مخالفت شدید روبرو شد که این مخالفت به موجی از اعتراضات خیابانی در آستانه سالگرد پیروزی وی در انتخابات سال 2012 منتهی شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها