امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35782
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۵
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، تعداد شهروندانی که از گذرگاه «سیملکا» در استان «حسکه» واقع در شمال شرق سوریه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، تعداد شهروندانی که از گذرگاه «سیملکا» در استان «حسکه» واقع در شمال شرق سوریه به سمت شمال عراق رفته‌اند، به بیش از 15 هزار نفر رسید.

این گذرگاه در دورترین نقطه شمال شرقی سوریه قرار دارد و سوری‌ها با عبور از آن به شهرهای شمالی عراق در منطقه کردستان عراق رفته اند.

اهالی روستاهای مختلف استان حسکه در پی حمله تروریست ها، خانه های خود را ترک کرده و عازم عراق شدند زیرا تروریست ها با حمله به روستاهای مختلف این استان از جمله «الجوادیه»  «القحطانیة»، و«المالکیة» و نیز «رأس العین»، وسایل موجود در آن را به غارت برده و منازل مسکونی آن را به آتش کشیدند.

قطع آب و برق و ارتباطات در حسکه

این در حالی است که استان حسکه با قطع آب و برق و نیز خطوط ارتباطی روبه رو بوده و به دلیل محاصره این استان از سوی تروریست های مسلح، قیمت مواد غذایی و خواربار نیز در آن افزایش زیادی داشته و خدمات رسانی به مردم نیز با مشکل اساسی روبه رو شده است.

بنابر اعلام منابع سوری، تروریست ها در پی تسلط بر گذرگاه  «الیعربیة» در مرز سوریه با عراق، حسکه را به محاصره در آوردند اما به منظور فراهم کردن امکان ورود تروریست هایی که در درگیری با نیروهای ارتش پا به فرا گذاشته بودند، چند روز این گذرگاه را باز کردند.

در این میان، تعدادی از روستاهای استان حسکه صحنه حملات گروه های مسلح بود که در اثر آن دهها تن از اهالی این روستاها کشته و زخمی شدند.

گذرگاه «سیملکا» در کردستان عراق، گذرگاهی غیر نظامی است که از سمت سوریه از سوی نیروهای حمایت مردمی کُرد وابسته به حزب اتحادیه دموکراتیک کُرد اداره می شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها