امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35805
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۱
تعداد بازدید: 66
مجتبی رحماندوست نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به رأی عدم ...

مجتبی رحماندوست نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به رأی عدم اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی دولت، گفت: بی‌شک نقش داشتن در فتنه 88 در عدم رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی تأثیر داشته است و نمایندگان مجلس به تبعیت از سخنان مقام معظم رهبری که در ماه مبارک رمضان نیز فرمودند «فتنه، فتنه سنگینی بود و آسیب‌های جدی به نظام وارد کرد» از کنار این فتنه به سادگی عبور نکردند و در نهایت سه وزیر نتوانستند از مجلس رأی اعتماد بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: همانطور که آقای روحانی بارها گفته‌اند که نمایندگان پیام ملت در 24 خرداد را دریافت کنند اینبار ما از آقای روحانی می‌خواهیم که پیام نمایندگان در 24 مرداد را دریافت نمایند.

رحماندوست ادامه داد: اینگونه نیست یک لیست از سوی رئیس‌جمهور به مجلس ارائه شود و نمایندگان هم بگویند سمعاً و طاعتا. رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دو وجه دارد از یک سو نامه رئیس‌جمهور است که وزرای خود را به مجلس پیشنهاد می‌کند و از سوی دیگر نمایندگان هستندکه با بررسی صلاحیت‌ها به وزرای پیشنهادی رأی می‌دهند. نمایندگان ثابت کردند که با هیچ فردی تعارف ندارند و مصلحت انقلاب اسلامی را در آرای خود مد نظر قرار داده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پیامی که نمایندگان مجلس در 24 مرداد به دولت دادند و به سه وزیر پیشنهادی رای اعتماد ندادند، تصریح کرد: امید داریم دولت پیام مجلس را در 24 مرداد و دقیقاً دو ماه بعد از انتخابات دریافت کرده باشد و این پیام را در معرفی وزرای پیشنهادی باقیمانده مد نظر قرار دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان به شاخص‌هایی که در 4 روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس بیان شد، اشاره کرد و افزود: مجموع حرف‌هایی که در طول 4 روز در صحن علنی مطرح شد نمونه‌ای از شاخص‌هایی است که نمایندگان به آنها اهمیت می‌دهند و حتی می‌توان این اهمیت را در خروجی آرای نمایندگان نیز مشاهده نمود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها