امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35832
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۱
تعداد بازدید: 93
حجت‌الاسلام محسن صالح مسئول اداره روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

حجت‌الاسلام محسن صالح مسئول اداره روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره تشکیل مجمع اساتید از سوی جامعه مدرسین، ‌اظهار داشت: بعد از 20 شهریور و مراسم افتتاحیه حوزه علمیه قم، اولین جلسه مجمع اساتید اواخر شهریورماه تشکیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام صالح با بیان اینکه این مجمع با بیش از 700 و 800 نفر از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم ارتباط خواهد داشت،‌ افزود: این مجمع یکی از کانال‌های معرفی اعضای جدید، برای حضور در جامعه مدرسین و شورای عالی حوزه علمیه خواهد بود.

مسئول اداره روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این مجمع طبق اساسنامه‌ای که از سوی جامعه مدرسین و با مشورت مراجع معظم تقلید تدوین شده عمل خواهد کرد و به منزله یک نهاد «مستقل و مرتبط» با جامعه مدرسین است، ‌یادآور شد: پس از سفر مقام معظم رهبری به قم و درخواست ایشان برای ارتباط جامعه مدرسین با اساتید سطوح عالی حوزه، این کار در دستور جامعه مدرسین قرار گرفت و اساسنامه‌ای نیز تدوین شد که به خدمت مراجع فرستاده و تایید شد.

وی با اشاره به اینکه مشورت‌هایی درباره مجمع اساتید و اساسنامه آن با برخی مراجع صورت گرفت و آنها تاکید داشتند که باید مجمع واحدی از اساتید تشکیل شود، گفت: سطح کار این مجمع از یک لحاظ زیر مجموعه جامعه مدرسین و از لحاظ اینکه اعضای جامعه مدرسین را از بین خود معرفی می‌کنند بالادستی است که البته این بالادستی به منزله حقوقی نیست.

حجت‌الاسلام صالح با بیان اینکه در اولین جلسه‌ این مجمع، 17 نفر از اعضای شورای مرکزی از بین 800 نفر انتخاب می‌شوند و سپس آیین‌نامه‌های مجمع اساتید را تدوین می‌کنند، خاطرنشان کرد: از بین این 17 عضو شورای مرکزی،‌ یک نفر به عنوان رئیس مجمع اساتید انتخاب می‌شود که مکانیزم‌های بعدی نیز بر اساس آن تنظیم خواهد شد.

وی درباره چارت مجمع اساتید نیز اظهار داشت: چارت آن متشکل از یک شورای اجرایی و یک شورای سیاست‌گذاری است که مجموع آن شورای مرکزی 17 نفره را تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها