امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35848
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 103
سرهنگ رضا سلبی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس مهمترین علت وقوع حوادث رانندگی روز گذشته در کشور را ...

سرهنگ رضا سلبی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس مهمترین علت وقوع حوادث رانندگی روز گذشته در کشور را تخطی از سرعت مطمئنه اعلام کرد و گفت: 28.8 درصد تصادفات روز گذشته به این علت روی داده‌اند که رانندگان از سرعت مطمئنه تخطی نموده و آن را رعایت نکرده‌اند.

سلبی با اشاره به واژگونی یک دستگاه اتوبوس در آزادراه زنجان - قزوین که صبح امروز به علت خستگی و خواب آلودگی راننده رخ داد، گفت: در این سانحه یک نفر کشته و 19 نفر مجروح شدند.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده مشخص است که عدم توجه به جلو با 22.2 درصد یکی دیگر از علل رخداد حوادث محسوب می‌شود و بعد از آن می‌توان به عدم رعایت حق تقدم با 15 درصد موارد اشاره کرد.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور با اشاره به اینکه انحراف به چپ با 12.4 درصد و خستگی و خواب آلودگی با 11.1 درصد عوامل دیگر بروز حوادث محسوب می‌شوند، تاکید کرد: 41 درصد تصادفات روی داده منجر به واژگونی خودرو شده است.

وی در پایان با مساعد خواندن وضعیت جوی کنونی همه محورهای مواصلاتی کشور، از ترافیک روان در این محورها خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار