امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35854
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 54
حسین واعظیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مهمترین رخداد رسانه‌های دیجیتال کشور، پاییز هر سال در قالب جشنواره و نمایشگاه بین المللی ...

حسین واعظیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مهمترین رخداد رسانه‌های دیجیتال کشور، پاییز هر سال در قالب جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود.

 دبیر جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال افزود: از بخش‌های نمایشگاهی  می‌توان به بخش های خانواده و رسانه‌های دیجیتال، نشر دیجیتال، رسانه‌های برخط تارنماهای اینترنتی، فرصت‌ها و تهدیدها، بین الملل، فناوری‌ها و هنرهای دیجیتال، نرم‌افزارهای تلفن همراه، مراکز فرهنگی دیجیتال و دانش دیجیتال اشاره کرد.

وی بیان داشت: قالب‌های گوناگون رسانه‌های دیجیتال شامل سامانه‌های برخط، بازی‌های رایانه‌ای، نرم افزارهای رایانه‌ای، نرم افزارهای تلفن همراه و هنرهای دیجیتال می‌شود که در بخش جشنواره و نمایشگاه این رخداد فرهنگی به رقابت می‌پردازند.

وی ادامه داد: این جشنواره و نمایشگاه با فراهم کردن بستر رقابت میان تولیدکنندگان به شناسایی و ارزیابی تولیدات سال جاری رسانه‌های دیجیتال می‌پردازد.

واعظیان بیان داشت: این ارزیابی توسط متخصصان فناوری اطلاعات، کارشناسان فرهنگی و تولیدکنندگان موفق تحت عنوان کمیته داوری و بر اساس مدل ارزیابی و رده‌بندی رسانه‌های دیجیتال که به شکل کاربرگ‌های داوری درآمده است انجام می‌گیرد.

دبیر جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال افزود: فعالیت کمیته داوری زیر نظر هیئت علمی جشنواره متشکل از اساتید علوم رایانه، خبرگان فرهنگی و صاحبان این صنعت صورت می‌گیرد و نتیجه نهایی داوری آثار نیز توسط هیئت علمی اتخاذ می‌شود.

وی با بیان اینکه در هر بخش به برگزیدگان هر عنوان نشان سرآمد تعلق می‌گیرد، ابراز داشت: این عناوین بر اساس اولویت‌های فرهنگی انتخاب شده‌اند و در انتخاب آن‌ها مبانی مذهبی، هویت ملی و فرهنگ ایرانی مورد توجه قرار گرفته است.

وی جریان‌سازی و بسترسازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ بومی، ملی و اسلامی ‌درحوزه رسانه‌های دیجیتال، ایجاد جایگاهی سالانه برای ارزیابی رسانه‌های دیجیتال در کشور، فراهم کردن محیطی برای ‌ایجاد همدلی و هم ‌افزایی بین پدید آورندگان آثار در حوزه رسانه‌های دیجیتال، توسعه خط و زبان فارسی در محیط رایانه و ابزارهای دیجیتال، حمایت از افراد و مؤسسات فعال در حوزه تولید آثار و محصولات فرهنگی و هنری دیجیتال، بستر سازی و فراهم ‌کردن زمینه لازم برای تحقق جنبش نرم‌افزاری در حوزه محتوایی فناوری اطلاعات، ایجاد بستر رقابت میان تولیدکنندگان رسانه‌های دیجیتال در جهت رشد، شکوفایی و رونق بخشی بازار داخلی و صادرات ‌این صنعت و تحقق اهداف سند چشم‌انداز در حوزه نرم‌افزار و محتوای دیجیتال را از جمله اهداف برگزاری هفتمین نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال عنوان کرد.

واعظیان با بیان اینکه هفتمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال در هشت بخش برگزار می‌شود، یادآور شد: بخش‌های اصلی شامل تارنماهای اینترنتی و رسانه‌های برخط، نرم افزارهای تلفن همراه و سامانه‌های برخط غیر اینترنت، بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال، نرم افزارهای رسانه‌ای، هنرهای دیجیتال، پژوهش، فناوری و ایده، تولیدات دانش آموزی و بخش از نگاه مخاطب می‌شود. لازم به ذکر است بخش فناوری  و ایده در قالب کنفرانس بین‌المللی رسانه های دیجیتال برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال افزود: به برگزیدگان جشنواره نشان سرآمد اهدا خواهد شد که انواع این نشان شامل نشان عالی سرآمد می‌شود، از میان آثار هر بخش اصلی جشنواره به یک اثر که فاخرترین اثر آن بخش انتخاب شده است نشان عالی سرآمد اهدا خواهد شد. (همه آثار شرکت کننده در هر بخش در عنوان نشان عالی شرکت داده خواهند شد.)همچنین لوح تقدیر سرآمد به اثر شایسته اهدا خواهد شد.

واعظیان با بیان اینکه بخش‌ اصلی جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های شامل بخش تارنماهای اینترنتی و رسانه‌های برخط تشکیل می‌‌شود، افزود: رسانه برخط سامانه‌ای است که امکان قراردادن محتوای دیجیتال در معرض دسترس عموم یا بیش از یک‌هزار مخاطب مشخص یا نامشخص از طریق بستر شبکه نظیر شبکه گسترده جهانی و شبکه‌های محلی را فراهم می‌آورد.

وی با اعلام اینکه کلیه تارنماهای فرهنگی، هنری، خدمات‌رسانه و نیز وبلاگ‌های شخصی امکان حضور در این بخش را دارند، گفت: موضوعات اصلی این بخش شامل اسلام و معارف اهل بیت، فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس، ارزش‌های انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام و رهبری، فرهنگ و اندیشه، دایره‌المعارف اینترنتی و دانشنامه‌ بر خط، خانواده، کودک و نوجوان، توسعه خط و زبان فارسی، هنر و ادبیات، ایران‌شناسی و سبک زندگی اسلامی- ایرانی است.

وی اظهار داشت: ارائه دهنده خدمات و محتوای الکترونیک نظیر شبکه‌های اجتماعی و جوامع مجازی، اتاق‌ها و تالارهای گفتگو، خدمات دهنده وبلاگ‌ها و میکروبلاگ‌ها، ابزارهای مدیریت محتوا و تارنماهای اشتراک گذاری صدا، تصویر و فایل به صورت ویژه در این بخش مورد داوری قرار می‌گیرند.

واعظیان مدت زمان ثبت نام در بخش نمایشگاهی را تا پایان وقت اداری 10 شهریور 1392 اعلام کرد و افزود: علاقمندان با حضور در هفتمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال می‌توانند طی مدت اعلام شده با مراجعه به سایت Saramad.ir نسبت به ثبت نام اقدام کرده و در اولویت تقسیم بندی غرفه‌های نمایشگاهی و جانمایی قرار گیرند.

دبیر جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش جشنواره اول آبان ماه سال جاری خواهد بود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها