امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35864
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در مراسم معارفه خود گفت: در حال حاضر مهمترین اولویت بنده نحوه ستاد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در مراسم معارفه خود گفت: در حال حاضر مهمترین اولویت بنده نحوه ستاد آموزش و پرورش و رده‌های اجرایی استانی، منطقه‌ای و مدارس تلاش برای بازگشایی بهتر مدارس است.

وی ادامه داد: دیدگاه بنده که خدمت رئیس‌جمهور نیز عرض کردم این است که سرمایه انسانی عامل اصلی توسعه پایدار است و وزارت آموزش و پرورش به عنوان نهادی که زیرساخت سرمایه انسانی را در هر جامعه‌ای تأمین می‌کند شناخته می‌شود؛ بر همین اساس نقش آموزش و پرورش فراتر از یک وزارتخانه بلکه فرا وزارتخانه است.

فانی اضافه کرد: نقش معلم به عنوان مهمترین رکن از ارکان مختلف آموزش و پرورش مطرح است و لذا راه توسعه کشور از طریق ارتقای سطح کرامت، کارایی و مهارت حرفه‌ای و افزایش انگیزه معلمان امکان‌پذیر است.

وی  به برخی از سیاست‌های خود در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: «ارتقای جایگاه آموزش و پرورش به عنوان محور تحولات و توسعه کشور» سیاست اول است؛ یعنی تا وقتی که آموزش و پرورش به عنوان یک وزارتخانه در کنار مابقی وازتخانه‌ها باشد، هیچ تحولی صورت نمی‌گیرد.

سرپرست آموزش و پرورش، «بهبود مدیریت منابع انسانی آموزش و پرورش» را سیاست دوم ذکر کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش با میانگین سواد بالای ۱۵ کلاس، یکی از وزارتخانه‌ای مهم است و مدیریت منابع انسانی در آموزش و پرورش یک اصل محسوب می‌شود.

وی «توسعه مشارکت و بهسازی آموزش و پرورش» را سیاست سوم ذکر کرد و ادامه داد: توسعه مشارکت نهادهای مختلف و معلمان است و باید به عنوان سیاست در دل آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

فانی با بیان اینکه «مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن» سیاست چهارم است، اضافه کرد: پاسخگو بودن و توجه به نیازهای جامعه در کار ما مغفول است که باید به آن توجه شود.

وی،« رفع تبعیض و توسعه عدالت اجتماعی» را سیاست پنجم عنوان کرد و اظهار داشت: هنوز تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان از درس محرومند و باید بحث آموزش برای همه فاصله داریم و باید هنوز توسعه عدالت و رفع تبعیض د آموزش و پرورش دنبال شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، «توسعه و ارتقای برنامه‌های آموزشی، پرورشی و درسی» را سیاست ششم ذکر کرد و گفت: به بحث ارزش‌های نظام، ارزش‌های ملی، ارتقای کیفیت آموزشی، نفی حافظه محوری و تقویت تفکر دانش‌آموزان باید توجه شود؛ ضمن اینکه با توجه به سند برنامه درسی ملی می‌توانیم تحولی در تألیف برنامه درسی با حفظ اصول و سیاست‌های کلان نظام دنبال کنیم.

وی، «ایجاد و توسعه تفکر راهبردی و آینده‌نگری در آموزش و پرورش» را سیاست هفتم نامید و افزود: حرکت‌های جزئی و خرد، بدون توجه به استراتژی‌های اساسی و بدون توجه به استراتژی‌های مهم در آموزش و پرورش محکوم به شکست است و باید تصمیمات مبتنی بر تحقیقات، تفکر و تعقل باشد و از حرکت‌های شتابزده پرهیز شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها